Sümeyye’nin 5 milyon liralık takıları Mehmetçik Vakfına bağışlandı

0
2477

Sümeyye Erdoğan’ın düğününde toplanan 5 milyon lira tutarındaki takıların tamamı Mehmetçik Vakfına bağışlandı.

Sümeyye'nin 5 milyon liralık takıları Mehmetçik Vakfına bağışlandı

Sümeyye ve Selçuk çiftinin nikah şahitleri Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bosna Hersek lideri Bekir İzzetbegoviç, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama oldu.
Nikah merasimi okunan Kur’an tilavetiyle başladı. Şarkı-türkünün, alkolün, eğlencenin olmadığı, ikramlarla yetinilen ve kültür merkezinde yapılan sade bir nikah töreni idi.
Ama Erdoğan karşıtı medya nikah merasimiyle ilgili çok şey yazdı çizdi. Yolların kapanmasından şehitlere varıncaya kadar bir yığın eleştiri ardı ardına insafsızca sıralandı.
Eleştirilerden biri de Ddüğünde takılan takıların akıbetiyle ilgili idi. bu eleştiriyi yapanlardan biri de Sözcü’den Emin ÇÖLAŞAN’dı.
Çölaşan, “Sümeyyanım hazretleri dünya evine girdi!
Kurgulanan aslında ailenin değil devletin nikahı idi. 
Devletin ve belediyelerin personeli çalıştı, önlemler alındı, çevre düzenlemeleri yapıldı, paralar saçıldı, yollar kesildi, İstanbul halkı perişan oldu.
Harcamalar bizim vergilerden çıktı ama sorun değil, onlara feda olsun!
Torba torba gelen hediye altın ve mücevherler ise devletin değil ailenin olacak.
Allah daha çoğunu versin, amin!” sözleriyle eleştirmişti.

Emin’in milleti kışkırtan eleştirileri hava da kaldı. Çünkü nikahta takıların Mehmetçik Vakfı’na bağışlanması istendi. Şu ana kadar Mehmetçik Vakfı’na 5 milyon lira değerinde takının bağışlandığı öğrenildi. 

 

(Dinihaberler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.