Sur şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı

0
1276

Diyarbakır Sur’da şehit düşen 5 asker Diyarbakır Asker Hastanesinde düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Törende Serkan Bulak’ın acılı eşinin “Nereye baksam seni görüyorum, sanki şuradan çıkıp gelecekmişsin gibi, ama gelmiyorsun, yoksun. Çocuğumuzun ismini koydun ama göremeden gittin” sözleri yürekleri dağladı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit düşen 5 asker Diyarbakır Asker Hastanesinde düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Sur şehitlerine son görev

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde dün sabah saatlerinde çıkan çatışmada şehit olan 1’i teğmen 5 asker, bugün düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, dün sabah gerçekleştirdikleri Bayrak 12 operasyonunda teröristlerce girdikleri çatışmada şehit olan 1’i teğmen 5 asker için Diyarbakır Askeri Hastanesi’nde tören düzenlendi.

16-02/02/1492452.jpg

Şehitleri mesai arkadaşları omuzladı

Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 7. Kolordu Komutanı İbrahim Yılmaz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri erkan, şehitlerin yakınları, mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

16-02/02/1492457.jpg

Tören, şehitlerin cenazelerinin ambulanstan alınarak katafalka konulmasıyla başladı. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından, şehitlerin öz geçmişi okundu. Dini vecibelerin yerine getirilmesinin ardından şehit askerlerin cenazeleri, mesai arkadaşları tarafından katafalktan alınarak omuzlarda ambulansa taşındı.

“Cinayetlere alkış tutanlar, caniliklerin hesabını verecek”

Törende bir konuşma yapan Yüzbaşı Mehmet Halef Çelikkollu, “Hukuku, temel insan hak ve özgürlüklerini eşitlik ile demokrasiyi dilinden düşürmeyen, ancak devletin sunduğu tüm bu imkanlardan insanlığa, hukuka, demokrasiye ve özgürlüğe tamamen aykırı ve ters, en alçak cinayetleri işleyen ve bu cinayetlere alkış tutanlar, şunu asla unutmasın Türkiye Cumhuriyeti devleti kanunları önünde yaptıkları bu caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerdir” dedi.

16-02/02/1492459.jpg

“Çocuğumuzun ismini koydun ama göremeden gittin…”

Dün teröristlerce girdikleri çatışmada şehit olan askerlerden Piyade Uzman Onbaşı Sercan Bulak’ın eşinin ağıtları yürek dağladı. Eşinin, çocuğuna isim koyduğunu fakat göremeden şehit olduğunu haykıran acılı eş, “Nereye baksam seni görüyorum, sanki şuradan çıkıp gelecekmişsin gibi, ama gelmiyorsun, yoksun. Çocuğumuzun ismini koydun ama göremeden gittin” diye feryat etti.

16-02/02/1492456.jpg

Sur şehitleri memleketlerine uğurlandı

Törenin ardından Jandarma Teğmen Recep Erdoğan’ın naaşı memleketi Gümüşhane, Jandarma Astsubay Üstçavuş Nusrat Atmaca’nın naaşı memleketi Yozgat’ın Sorgun ilçesine, Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi’nin naaşı memleketi Hatay’a, Jandarma Uzman Çavuş Bekir Şimşek’in naaşı memleketi Yozgat’ın Aydıncık ilçesine, Piyade Uzman Onbaşı Sercan Bulak’ın naaşı ise Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesine gönderildi. Törene katılan askerlerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

http://www.karar.com/gundem-haberleri/sur-sehitleri-memleketlerine-ugurlandi-70736

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.