Suriye’de yine siviller vuruldu: En az 28 ölü

0
1193

Londra Merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, muhaliflerin elindeki Doğu Guta bölgesinin en büyük kentlerinden Duma’ya bomba yağdırıldığını duyurdu. Saldırılarda 28 sivilin hayatını kaybettiği öne sürüldü.

İzleme Örgütü Direktörü Rami Abdülrahman, Duma’nın ve yanındaki Sakba kasabasının vurulduğunu, fakat hava saldırılarının Suriye’ye mi yoksa Rusya’ya mı ait uçaklar tarafından düzenlendiğinin net olmadığını söyledi.

566d701cc03c0e3d68cc25f9

Hava saldırıları sonucu birçok kişinin yaralandığını aktaran Abdülrahman, “Duma’da bombaların bir okulun yanına düştüğünü ve okulun müdürünün hayatını kaybettiğini” belirtti.

566d6e18c03c0e3d68cc25d2

Esad güçleri, düzenli olarak Doğu Guta’ya hava saldırıları düzenliyor. Bölgenin kontrolünü elinde bulunduran mualifler de buradan başkent Şam’ı füze ve havan toplarıyla vuruyor.

Suriye resmi haer ajansı SANA, bugün Şam’da muhaliflerce düzenlenen saldırı sonucu genç bir kız ile üç kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Geçen ay Doğu Guta’da rejim güçleri ile muhalif gruplar arasında 15 günlük ateşkese varılmaya çalışılmıştı. Fakat görüşmeler yarıda kesilince şiddet eylemleri tekrar başlamıştı.

kaynak: HÜRRİYET.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.