Türkiye Büyük Millet Meclisi, Sözde Ermeni Soykırımının Kabulüne mı Hazırlanıyor???

0
1567

TBMM, sözde ermeni soykırımının yıl dönümü yaklaşırken HDP  Ermenilerin fotoğraflarını sergiledi.  Kimse  müdahale etmedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Türkiye‘de faaliyet gösteren bir siyasî parti. Halkların Demokratik Kongresi‘nin 27 Ekim 2013’te yapılan kongreyle partileşmesi sonucu kuruldu. Parti liderliği eş başkanlık sistemi üzerinden yürütülmektedir. 22 Haziran 2014’ten beri Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ bu görevi yürütmektedirler.

Halkların Demokratik Partisi, Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri sonrasında kurulan 63. Türkiye Hükûmeti‘nde HDP iki bakanlıkla temsil edilmiş, Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca Avrupa Birliği Bakanı ve İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ise Kalkınma Bakanı olarak görev yaptı. Bu bakanlar 23 Eylül 2015 günü bakanlıktan istifa etti. Parti, son genel seçimler olan Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde %10,75 oy alarak 59 milletvekiliyle Türkiye Büyük Millet Meclisinegirdi.Hdp_logo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.