TÜRKİYE’Nİ ÇÖKERTMEK PLANINDA İRAN

0
1344

Uzun zamandır gündemi işkal eden Zerrabi kavgası idam hükmü ile son buldu. Davutoğlu’nun İran’a seferini bu mesele ile bağlayanlar da var.  İran Kimi kimseyi tanımaz aldığı kararlar konusunda. İlla 2,5 milyon dolar geri verilecek iddiasının da arkasında neler var neler yok şunu iyice incelemeli. Komfortundan vaz  geçip bunu da Azerbaycan kökenli damada yüklesinler var diyenler de haklı.  Amma bunca yıllardır birilerinin ülkeden; hem de İran gibi en güçlü istihbarata sahip ülkeden para kaçakçılığı yapması; bunca milyonları hortumlaması tuhaf değil mi, Sizce? Bence tuhaf. Kendi faresini bile Rus’un kedisine yedirtmeyen bir Ülke İran.  2002. yılda İran farelerin dişlerinde kalmıştı. Ne bilim, ne helim fayda vermeyende Rus kardeşleri yardıma koştu. Kendi kedilerini gönderdiler  fareleri avlamaya. Sonra da haber geldi ki kedileri fareler yemiş. www.yeniazerbaycan.com (19.11 2002, NO:218 (1446) Qrimqardaşları sayaq. Kebuter). Neden bunu hatırlarım? Komşunu benden sor? Şimdi milyonlarını geri isteyen İran neden bunca zaman o milyonların hortumlanmasına göz yumdu? Uzun yazmak yorar nebi, okuması size de kolay gelmez.

ABD bin tür oyun kurur; Türkiye terörle mücadele degip iç savaşı önlemeye çalışıyor, Suriye Türkiye’ni kendi göçmenleri ile işgal ediyor, Rusya uçak olayı planlayıp Türkiye’nin ekonomisine ciddi zarar veriyor… Ben karıştırdım, siz karıştırmayın; bu olayları sıralayın. Ve son (son mu) İran, dünya Müslümanlarının düşmeni  ayaklanıyor: Kendi insanına Türkiye yasağı koyuyor. Böyle yasak koyulacak  o kadar alanı var ki Türkiye’nin; turizm sektörü ne ki. Dünya devi bir ülkenin ayakta durması dünya güçlerinin  yüz yıllardır rüyasına acı katmış. İnanmıyor musunuz?  Alın Firdevsi’nin”Şahname”sini okuyun.  Oradan bulacaksınız İran-Turan savaşının asıl hakikatlerini.  Unutmadan; Müslüman deyip de kendinizi kandırmayın. Irak-İran savaşını inceleyin. İran- Ermenistan ilişkilerine göz atın. ruhani

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.