TÜRKMENLER BAGDAT’TA TOPLANDI 

0
1040

 
Irak Parlemantosunda Türkmen Bakan, Bakan Vekili, Millet Vekili ve Türkmenlerin önde gelen yöneticileri Bağdat Filistin Meridyen Oteli’nde bir araya geldiler.

Toplantı Türkmeneli Dernekler Federasyonu Başkanı Dr. Aydın Beyatlı’nın açılış konuşması ile başladı, Beyatlı konuşmasında Irak’ta cok zor şartlar altında mücadele veren Türkmen Parlementerlerıne başarılar dileyerek teşekkür etti, ancak son dönemlerde Türkmen toplumuna yapılan haksızlık ve katliamlar karşısında Ulusal ve Uluslararası mahfillerde daha aktıf olunması hayatı önem arz ettiğini söyledi. Yurt dışındakı Türkmen Kuruluşların Avrupa Birliği ve Irak’a komşu ülke Parlemantolarına Türkmenlere karşı yok etme politikaları ve Türkmenlerın vizyonunu anlatmak üzere Türkmen Deklarasyonu üzerınde tartışıp önemli sonuclara varılmış bu yıl içinde yapılması gerekenler üzerinde durulmuştur.

Toplantıya ITC Başkanı Erşat Salihi ,Türkmen Millet Vekilleri Sayın Muhammed Taki El-Mevla, Niyazi Mimaroğlu, Hena Asgar, Turhan Muftu, Muzaffer Arslan, Hasan Özmen, Jale Neftcı, Fevzı Ekrem, Feyha Zeynelabidin, Casim Muhamed Cafer, Bakan Vekili Emir Beyatlı, Bağdat Meclis Üyesı Erkan Hasan Aziz, Eskı Bakan Yardımçısı Muhammed Hurşit ve Muhammed Ömer Kazançı ve çok sayıda Türkmen şahsiyetler katılmıstır

12596455_1041124532613296_717030528_n
.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.