Yeni dünyayı Müslümanlar inşa edecek

0
1301
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-30 17:25:17Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ESAM) bu yıl 24’üncüsünü gerçekleştirdiği Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi dün İstanbul’da başladı. Malezya’dan Fas’a kadar İslam dünyasından toplantıya katılan liderler “Yeni dünyayı Müslümanlar inşa edecek” dedi.

Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi bu yıl “Emperyalizmin Kıskacında İslam Dünyası” alt başlığıyla gerçekleştirildi.
EMPERYALİZM ZİLLETTİR
Kongrenin açılış konuşmasını yapan ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, İslam dünyasının ‘kırılma’ sürecinden geçtiğini belirterek, “Emperyalizme teslimiyet zillete yol açar. İnancımızın ilkeleri etrafında toplanarak hak ve adalet merkezli “Yeni Bir Dünya” kurma girişimi ise bizi izzete götürür. İzzet ve şeref, Hakk’a inanan, yeryüzünü adaletle ıslah etmeye çalışanların hakkıdır” dedi.
‘TÜRKİYE ERDOĞAN’DIR’
Lübnan Cemaat-i İslami Genel Başkan Yardımcısı Şeyh Ahmed el-Ömeri, “Tarihin hiçbir döneminde bir topluma İslam toplumuna yakıştırıldığı kadar ‘terörist’ damgası yakıştırılmadı. Buradan soruyorum: Afganistan’da, Cezayir’de, Irak’ta, Filistin’de milyonlarca insanı öldüren kimdir? Müslümanlar mı?” dedi. Türkiye’nin kendileri için büyük önemi olduğunu belirten el-Ömeri, “Türkiye, Fatih Sultan Mehmed’in ülkesidir. Evet! Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’dır” şeklinde konuştu.

http://gundem.millet.com.tr/yeni-dunyayi-muslumanlar-insa-edecek-haberi/1277716

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.