Zehra Bebeğin Katledilmesinin 7. Günü Türkiye’den Azerbaycan’a Mesaj

0
2810

Gündüz Güneş: ‘Soydaşlarımın Başı Sağolsun!’

Bu gün 4 Temmuz kendi evinde Ermenilerce şehit edilmiş  Zehra bebeğin toprağa verilmesinin  7. Günü.  Yalnız Azerbaycan’da değil,  dünyanın her yerinde küçük kızcağız için eylemler başlayıp.

27 yıldır işgal altında tutulan Azerbaycan  toprakları, işgal edilmiş ilçelerin sınır köylerinde ikamet eden insanların günahsız yere Ermenilerce katıl edilmesi ve dünya kamuoyunun bu işgal ve zulme sessiz kalmasına itiraz olarak Azerbaycanlılar seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Dünyanın her yerinden Azerbaycanlı Zehra bebek ailesine başsağlığı mesajları gönderilmekte.  Azerbaycanlı sivillerin şehit edilmesine kızgınlıklarını içeren, bu zulme son verilsin arzularını dile getiren mesajlarla vatandan uzakta olsalar da yürekleri vatanda olan soydaşlarımıza bir başınızsağolsun mesajı da Türkiye’den geldi. Iğdır doğumlu, Azerbaycan kökenli avokat Gündüz Güneş Zehra bebeğin mezara verilmesinin 7. Günü Azerbaycan’a ve acılı aileye başsağlığı dileklerini sundu:

”Ermeni Silahlı küvetlerinin Fuzuli ilçesinde  yer alan  Alhanlı köyüne  top ateşiyle sivil halka yönelik saldırıda bulunması ve bu saldırı sonucu  köy sakinlerinden Sahibe GULİYEVA ile 2 yaşındaki torunu Zehra GULİYEVA’nın hayatını kaybetmesine sebebiyet vermesi bizleri derinden üzmüştür.

Askeri bir gücün savunmasız sivil halka saldırıda bulunması kabul edilemez. Bu hazin olayı derinden kınıyorum. Olayda hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı, saldırıda yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.” Mesajında bir gün bu zulmün son bulacağına  inandığına vurgu yapan Gündüz Güneş canımızı yakan olaylarda hep soydaşlarımızın yanındayız ve savaşsa savaş diyerek devam etmiş: ”Barışın kaç yüzü var kimse bilmez; savaşın ise yüzü her yerde aynıdır. Kan, ölüm, korku ve vahşet. Azerbaycan halkı bu çileden kurtulmalıdır. Türk ve Müslüman ülkelerine yönelik haçlı yürüyüşü illa bir gün son bulmalıdır. Ve şunun için bizlerin hep beraber hep bir bedende can olmamış lazımdır.

Sen bizim içimizde bir cansın Azerbaycan! O melek yavrumuz için başın sağolsun!”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.