Ankara teyakkuzda! Güvenlik zirvesi yapıldı

0
1324

Başbakan Davutoğlu başkanlığında toplanan güvenlik zirvesi sona erdi. Açıklama yapılıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında ilgili bakanlar ve güvenlik bürokrasisinin katılımıylaAnkara‘daki patlamayla ilgili toplantı yapıldı.

Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki güvenlik zirvesi Başbakanlık Resmi Konutu’nda gerçekleştirildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığındaki zirveye zirveye, Başbakan yardımcıları Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoüğlu, MİT Müşteşarı Hakan Fidan katıldı.

BAKAN ALA: MÜCADELEMİZ SÜRECEK

İlk açıklamayı İçişleri Bakanı Efkan Ala yapıt: Ala şöyle konuştu:

“Bugün akşam saatlerinde otobus durağında bekleyen sivil vatandaşlarımıza seyir halinde patlayıcı yüklü bir araçla terörist saldırı düzenlenmiştir. Bu terörist saldırıyı lanetliyoruz. Bunu yapanların amaçlarına ulaşamayacaklarını söylüyoruz. Bu tür saldırıların milletin azim ve kararlılığını ortadan kaldıramayacaktır.Olayla ilgili ciddi bulgular elde edilmiştir ama kesin olarak yapan örgüt, sonuçlar tamamen elde edilip soruşturma bu yönüyle tamamlanınca açıklanacaktır. Sanıyorum yarın bu araştırmalar neticelenir. Elbette biz bu terörist saldırılarla şu anda yürüttüğümüz milletin huzuru için ülkemizin birliği ve bütünlüğü için yaptığımız terörle mücadele sekteye uğramayacaktır. Türkiye bu sorunun da üstünden gelecektir.”

MEHMET MÜEZZİNOĞLU: 34 ÖLÜ, 2’Sİ SALDIRGAN

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: 34 kişinin yaşamını yitirdiğini… Bu kişilerden 4’ünün hastanede yaşamını yitirdiğini belirtti.
Bakan Müezzinoğlu, ayrıca 125 yaralının hastanelerde tedavi gördüğünü, 19’unun yoğun bakımda, 7’sinin ameliyatta olduğunu söyledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.