Hz.Muhammed’i Müjdeleyen İncil: Barnabas İncili

0
2559

Türkiye de bulunmuş Barnabas adındaki incil İsa zamanındaki bir adam tarafından İsanın gerçek ağzından çıkan sözleri aklında kaldığı kadarıyla yazıldığı bir incildir. Tek doğru düzgün yazılan incildir bu incilin içinde İslama dayalı bilgiler Son gelecek peygamberin ismi yani Hz.Muhammed’in ismi bulunmaktadır. Barnabas İncili, Roma Katolik Kilisesi tarafından yasaklanan İncillerden biri. İsa’nın öğrencilerinden Barnabas tarafınca yazıldığı iddia edilmektedir.
Barnabas İncili’nde teslis inancı reddedilmiş ve İsa’nın tanrılığı kabul edilmemiştir. İkinci olarak, Barnabas İncili’nde İbrahim tarafından kurban edilmek istenen kişi İsmail olarak gösterilmiştir. Oysaki Hıristiyanlık inancında İbrahim’in İshak’ı kurban etmek istediği benimsenmiştir.

Barnabas İncili’nin yasaklanması 325 yılında gerçekleşmiştir. Bazı kişilerin iddialarına göre İznik Konsili’nin toplanmasından çıkan karar doğrultusunda teslis inancı resmîleştirilip.Katolik Kilisesi için o ana kadar yazılan üç yüz farklı İncil’den sadece teslis inancını benimseyen dört tanesi kullanılmak üzere seçilerek diğer bütün İncillerin yok edilmesi kararı verilmiştir. Barnabas İncili de bu yasaklanıp yok edilen İncillerin içerisinde bulunmaktadır fakat bu iddia herhangi bir şekilde kanıtlanamamıştır.

Bugün elde mevcut olan en eski Barnabas İncili nüshası, 1709 yılında Prusya Kralı’nın sarayında danışman olarak çalışan Krimer’in elinde bulunmuş olup İtalyanca olarak yazılmıştır.

İsa’nın ana dili olduğuna inanılan Aramice kullanılmış olması Barnabas İncili’nin en önemli özelliğidir. Vatikan tarafından “apokrif İncil” olarak tanımlanmaktadır; yani varlığı kabul edilen ancak içeriği Vatikan tarafından kabul edilmeyen İnciller sınıfındadır.

Ayrıca Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda orijinal bir nüshasının bulunduğu ve özel olarak korunduğu bilgisi zaman zaman basına yansımıştır.

İncile ait bir kaç fotoğraf ve örnekleri;

[Resim: 7M9GGY.jpg]

[Resim: A54ljL.jpg]
[Resim: 8Dqyj7.jpg]
[Resim: VvoJbv.jpg]
[Resim: 7M9G4N.jpg]

http://obunedio.blogspot.com.tr/2016/03/hzmuhammedi-mujdeleyen-incil-barnabas.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.