Kılıçdaroğlu’nun Danışmanı FETÖ’den Gözaltına Alındı

0
1779

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ’nün CHP’deki siyasi ayağı için çember daralıyor. nin Adana mitinginde FETÖ üyelerini alkışlatması, ’nun ağabeyinin sert açıklamaları, CHP Bolu milletvekilinin FETÖ itirafları, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde başlayıp bütün CHP’li belediyelere sıçrayan FETÖ skandalı, yazar Nihat Genç’in sert sözleri ve FETÖ tetikçiliği yapan CHP’li vekillerin ardından bugün yeni bir skandal daha patladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ı Doç. Dr. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Ankara’da FETÖ şüphelisi olarak gözaltına alındı.

CHP Genel Başkanı Kemal ‘nun ı Doç. Dr. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yalimatı üzerine Ankara’da FETÖ şüphelisi olarak gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın’ın talimatı üzerine Ankara’da gözaltına alınan Fatih Gürsul’un evinde arama yapıldığı öğrenildi. Kırmızı listede ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen Gürsul’un İstanbul’a getirileceği öğrenildi.

FETÖ’CÜ FATİH GÜRSUL’UN CHP’DE HIZLI YÜKSELİŞİ

Lise yıllarında Malatya’da FETÖ ile tanışan Fatih Gürsul, örgütün dershanelerinde ağabeylerinin yönlendirmesiyle Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü’ne girdi. Üniversiteyi bitirdikten sonra çevresine örgüt ile irtibatını kestiğini söyleyerek bilişim sektörüne giren Gürsul, bu süreçte İsrail Büyükelçiliği ile yakınlaştı. Nikah şahitliğini İsrail Büyükelçisi yaptı. Evlendikten sonra ailesi ve Malatya’daki yakınları ile ilişkilerini tamamen koparan Fatih Gürsul sol çevrelere yakınlaştı. CHP’ye üye olarak Kılıçdaroğlu’na en yakın isimlerden biri oldu.

FETÖ’CÜ OLDUĞU BİLİNDİĞİ HALDE DANIŞMAN YAPILDI

FETÖ üyesi olduğu bilindiği halde Kılıçdaroğlu tarafından başdanışman görevine getirildi. Fatih Gürsul’un bu hızlı yükselişi CHP içerisindeki “Kılıçdaroğlu bir FETÖ projesidir” söylentisini güçlendirdi. Bütün danışmanlar birer birer görevden alınırken Fatih Gürsul’a kimse dokunamadı. 2015’te Elazığ’dan milletvekili adayı oldu ve kaybetti. Ancak bu kayıp Kılıçdaroğlu tarafından başarısızlık olarak yorumlanmadı. 2019 seçimlerinde İstanbul’dan milletvekili adaylığı sözü verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.