Türk Askeri

0
7872

NATO’ nun heryıl düzenlediği Özel Kuvvetler müsabakaları bu yıl iptal edildi. İptal sebebi belli olmayan müsabakalar 4 yıl üst üste Türk Bordo Berelileri galibiyeti ile sonuçlanıyordu.
Peki müsabakalar neden iptal edildi?

2

Cevabı aslında oldukça basit! NASIL OLSA YİNE TÜRK ASKERİ KAZANIR.
Türk milleti ikibin yıldır profesyonel askerdir. Bütün Türklerin mesleği askerliktir. Donaldson
Dünyanın hangi ordusuna sorarsanız sorun, Türk askerinin karşısında düşünmenin hiç de kolay olmadığını veya olamayacağını size söyler. Donaldson
Nokta atışlarıyla dünyada birinci sırada yer alan Aziz Türk milletinin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği Bordo Bereliler, üst üste kaybedilen müsabakalara gücünü yansıtarak noktayı koymuştur.
Kimdir bu Bordo Bereliler?

1
Subay ve astsubaylardan oluşan Bordo Bereliler,gönüllülük esasına göre seçilirler.Bordo Berelilerde sessizlik ve hız önemli bir değerdir.Üç ayrı dalda tam 47 ayrı ders gören Bordo Bereliler,ağır yorucu Fiziki Eğitim ve Piskolojik eğitim sonrası her türlü hava şartlarına aldırış edilmeksizin 3.5 yılda yetişirler.Ölüm makinaları olarak adlandırılan bu askerler,vücutlarının her yerini ölüm makinası gibi kullanabiliyorlar. Bordo Bereliler çoluğunu çocuğunu,anasını babasını yok sayabilirler.Bordo Berelilerin yanında ailesini kesseler umursamaz.Dünyanın en iyi özel kuvveti olan Bordo Berelilerde duygusallığa hiçbir zaman önem verilmez.Komutanlarının beni vur demesinden 2.bir emir gelmeden Komutanını bile vurabilirler. Bu askerlerin arkadaşlarından birinin tuttuğu hedefe bile gözünü kırpmadan tek atışta vurarak,eğitim aldıklarını herkes biliyor ve bunu dünyada başka yapabilen kuvvet yok.Her insanın harcı olmayan Bordo Berelilerin,geçmek zorunda olduğu sınavlar vardır.

Bunlar;

Dondurucu soğuk ve aşırı sıcakta görev yapma.
Denizde sağ kalma.
Paraşüt,kurbağa,balık adam eğitimi.
Harita okuma.
Düşman derinliklerine sızma.
Taktik akın,hedef tahribi.Kaçma kurtulma.Pusu.
Uzak mesafeli keşif ve devriye.
Göğüs göğüse yakın muhabere.
Piskolojik harekat.Rehine Operasyonu.
İşkenceye dayanma.
İlk yardım ve yabancı dil (Her biri en az 2 yabancı dil bilmektedirler)
Her türlü silahı kullanmakta usta olan Bordo Bereliler dünya da Güven Atışı Eğitimi alan tek birliktir.
Güven Atışı nedir? İki Bordo Bereli karşı karşıya geçer.İlk önce ikiliden birisi, başının üzerinde kitap büyüklüğünde bir hedef tutar.Diğer Bordo Bereli iki elinde,iki tabancayla yürüyerek o hedefe gerçek mermilerle ateş eder.Yolun yarısına geldiğinde arkasını dönüp,tabancaları bacaklarının arasından hedefe doğru sıkmaya devam eder.Mermiler bitince roller değişir.Bu kez ateş eden hedefi tutar,ateş sırası diğerine gelir.Bu eğitim hergün yapılır.Dünyanın en iyi askerleri oldukları,yapılan savunma yarışmaların da sürekli birinci olan takım Bordo Berelilerdir.
Terörist Başı ve bebek katili Ermeni Abdullah Öcalan’ın yakalanmasına imza atan Bordo Bereliler Apo nun Kenya da yakalanmasında önemli rol oynamışlardır.Pkk Terör örgütüne kan kusturan özel askerlerimizin,yerle bir ettiği Pkk kamplarından birinin duvarında şu yazı bulundu;
Eğer bir asker sizi gördüğü zaman durmadan ateş ediyorsa,bilin ki o acemidir.Kurşununun bitmesini bekleyin.Bittiği zaman gidin ve kafasına sıkın.
Eğer sadece sizi gördüğü zaman ateş ediyor saklandığınız zaman duruyorsa o bir Komandodur kaçın ve canınızı kurtarın.
Eğer sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve etraf sessizse bilin ki o Bordo Berelidir.Merak etmeyin o sizi bulur.
Yapılan operasyonlar sonrası,yakalanan Pkk lı teröristlere sorulmuş. Askerinin geldiğini nasıl anlarsın?
-Şarjörünü üstümüze boşaltarak.
Komandonun geldiğini nasıl anlarsın?
-Yarım şarjörü üstümüze boşalttığı zaman.
Peki Bordo Berelilerin geldiğini nasıl anlarsın.
– ?
Tek Kurşun da Pkk lı Teröristlerin işi biter
Evet Müsabakaların iptal edilme sebebi gayet net bir şekilde anlaşılıyor.Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.Sağolsun Aziz Türk Milletinin gururu Bordo Berelilerimiz bunu da başarmıştır.Güreşe de doyurduk sonunda.Türkleri yenemeyeceğini bütün dünya çok iyi biliyor çünkü Çanakkale de yedikleri tokadın acısı hala yüzlerinde.Türk’ün kamçı izi batılıların sırtından çıkmıyor.İngiliz ajanı Lawrence bir sözünde;
Türkiye’yi bölüp parçalamak için taşla,tüfekle savaş yapan ordusuna DİN DÜŞMANI.Ülkesini sevenlere ise Türkçü,ırkçı,kafatasçı diyeceksiniz.AKSİ TAKDİRDE TÜRKLERİ YENEMEZSİNİZ.
M.Montecuccoli (Avusturyalı Komutan) ise Türkler hakkında;
Türkler ölmeyi biliyorlar,hem de iyi biliyorlar.Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim.Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün.Bu imkanlardan bol bol faydalanıyorum.Fakat,meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var:Türklerin yaşayan hatıraları!Üç dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler,şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar.Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum.Demek ki yalnız Türkleri değil,onların tarihini de yenmek lazım.Bu durumda ben,Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerinde ki sırrı da anlıyorum.Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar.
Hitlerin Türklerle ilgili sözleri ise şu yöndedir.
Kumandanlarından biri Adolf,Hitler’e sorar:
-“Türklere neden saldırmııyoruz???”
Bu soru üzerine Hitler:

-“Türkler öyle bir millettir ki,eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir.Yoksa bir tane bile hayatta bırakırsak,yeni bir devlet kurar ve intikamını alır….”
Demiştir.
-“Dünya da savaşmayacağım tek ülke Türkiye’dir”

“Eğer dünya tek bir devletten oluşsaydı,sanayisi Almanlar,askerleri Türkler,Fahişeleri Fransızlar olurdu”
Napolyon ise
“Türkler öldürülebilir ,lakin mağlup edilemezler.Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünya yı rehin alayım”demiştir.

İşte Türk Askeri Budur!

Bir gün Atatürk’e Türk askeri hakkında ne düşündüğünü sormuşlardı.
– Durun size bu konuda bir öykü anlatayım, diyen Atatürk, şu olayı anlatıyor:

– Yıldırım Orduları kumandanı idim. Liman von Sanders Paşa da o sırada kıtalarımızı teftişe gelmişti. Hastaneden yeni çıkmış bir eri de nasılsa bölüklerin arasına karıştırmışlardı. Von Sanders:

– Canım böyle adamları da niye burayar gönderirler? diye söylenerek hasta ve cılız eri göğsünden itti. Mehmetçik hemen yere yıkıldı.

Alman generali davasını ispatlamış olmanın gururu ile:

– İşte gördünüz ya, dedi. Düşmek için bahane arıyormuş…
O sırada Von Sanders’e bir azizlik yapmak aklıma geldi. Erin yanına sokularak:

– Ne kof şeymişsin sen, dedim. Dikkat etsene, seni yere yuvarlayan adam bizden değildi. Ne diye karşı durmadın. Şimdi yeniden yanına gelirse sıkı dur. Gücün yetiyorsa bir kakma da sen ona vur.
Sonra da Von Sanders’e dönerek:

– Sizin güçsüz sandığınız er, boş bulunduğu için yere yıkılmış. Türk askeri amir karşısında dünyanın en uysal askeri olur. Kendisine söyledim: “Hele gelsin bak, bir daha beni yere yıkabilir mi?”, diyor.
Von Sanders askerlerle şakalaşmasını severdi. Gülerek aynı askerin yanına geldi. Fakat eliyle dokunur dokunmaz, o güçsüz askerden göğsüne öyle bir kakma yedi ki, hemen sırtüstü yuvarlandı. Von Sanders Mehmetçik’in bu karşı koymasına kızmamış, bilakis Türk erine karşı hayranlığı artmıştı. O kadar ki yerden kalkınca ilk işi Türk erinin elini sıkmak oldu.

Atatürk:

-İşte Türk Askeri Budur, diyerek sözlerini bitirdi.

Türk askeri o kadar şerefli ve korkusuz ki M.Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine yazdığı şiirde de dediği gibi Gömelim gel seni tarihe desem,sığmazsın.Bizi bizden değil yedi kat Elden dinlemeli.Bizi üç kıta değil,bu koca dünya tanır.Korkaklar Tarih yazamaz.Ne Mutlu ki Tarihe sığmayan ecdadın torunlarıyız şükürler olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.