40 Genç Kızı İğfal Ettiler!

0
1637

rkkt2

 AĞRI Valisi Musa Işın, terör örgütü PKK’nın savunduğunu söylediği Kürtleri öldürdüğünü, Kürtçülük perdesi altında vatandaşların canına, malına, namusuna, mukaddesatına düşman olduğunu söyledi.

Vali Işın, “Bir ilimizde 40’a yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal ediliyor ve siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz diyerek orada zorla tutuluyorlar” dedi.
Ağrı Valiliği’nde bugün gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Musa Işın, son terör eylemlerine değindi.
Kürt halkının kutsal bildiği değerlere savaş açan, Kürtleri de yok etmeye çalışan cani bir örgütle karşı karşıya bulunulduğunu anlatan Vali Musa Işın, şunları söyledi:

“Sizin adınıza sizi öldüren, haraç toplayan, araçlarınızı yakan, gencecik kızlarınızı iğfal eden, dağdaki baronlarına peşkeş çeken, Kürt halkının kutsal bildiği bütün değerlerine savaş açan bir örgütün Kürtlerin hakkını savunduğunu aklını, izanını, vicdanını, insafını kaybetmemiş hiç kimse iddia edemez.
Bir ilçemizde kadınlar gece vakti ‘Toplantı var’diyerek evlerinden alınıyor, kocaları karşı çıkınca da ölümle tehdit ediyorlar.
Bir ilimizde 40’a yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal ediliyor ve ‘siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz’diyerek orada zorla tutuluyorlar.
İnsanlarımız namuslarıyla tehdit ediliyor. İslam dininin insanları köleleştirdiği savını ortaya atarak, inançlı vatandaşlarımıza Marksist, Leninist bir düşünce biçimini aşılamaya, onları kendi emelleri için kullanmaya çalışıyorlar.”“BARIŞI BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”PKK’nın dağ kadrosunda 6 bin 300 dolayında çocuk bulunduğuna dikkati çeken Vali Musa Işın, geçtiğimiz yıl 10 üniversite öğrencisi, 2 lise öğrencisi kızın terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını söyledi.

Seçimden önce ve sonra 15- 19 yaş grubunda 91 kişinin kaçırıldığını anlatan Vali Işın, çözüm sürecinde silahları bırakması gereken PKK’nın şehir yapılanmalarını oluşturarak, devlete karşı bir başkaldırı planı yaptığını anlattı.
Vali Işın, şöyle devam etti:

“Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden PKK, şu anda Kürtlerin yaşam haklarını ellerinden alıyor. Kürtlerin hakkını gasp ediyor. Halkımız bütün bu olup bitenlerin kendilerinin lehine değil, aleyhine oynanan bir oyun olduğunu, ilmiyle, aklıyla, irfanıyla bertaraf edecektir. Yapılan her eylemde en çok Kürtler zarar görüyor. Burada onların araçları yakılıyor, dükkânları yakılıyor, hayatları ellerinden alınıyor. Bütün siyasi kazanımları bir tarafa iterek, ülkeyi 90’lı yıllara götürmeye çalışan terör örgütüne, Kürt halkı gençlerini ve geleceğini terk etmeme kararlığındadır. Bu kararlılık devlet eliyle de en etkin biçimde desteklenmeye devam edecektir. Barışı bombalayan güçlü ve müreffeh Türkiye’yi sabote ederek her etnik gurubun huzur içinde yaşadığı devletimizi, vatanımızı bölmeyi amaçlayanlara bugüne kadar fırsat verilmediği gibi, bugünden sonrada fırsat verilmeyecektir.”“VATANDAŞIMIZ DEVLETİNE GÜVENİYOR”Ağrı Valisi Musa Işın, vatandaşın devletine güvendiğini belirtti, “Vatandaşlarımız terörün ürettiği korku psikolojisini kırmış ve gelecekten umutludur. Yalan ve vahşet üzerine bir yapı inşa etmek isteyen örgüt ve onların siyasi uzantılarına rağmen vatandaşlarımız Devletin sunduğu tüm yatırım ve imkânların farkında olarak, İmanın ve inancının gereği ile örgüte gereken tepkisini fert fert göstermeye başlamış durumdadır” dedi.. Ülkemizde barışın inşa edilmesini, istikrarın sağlanmasını, bu ülkede yaşayan bütün etnik grupların, kader birliği yapmış, kenetlenmiş halkımızın bir arada yaşama iradesini istemeyen kirli güçler, bunun önüne geçmek için her türlü yolu deniyorlar. Ama bu devlet merhametin, şefkatin ve hukukun temel alındığı şanlı duruşundan ödün vermeyerek çocuklarımızın, askerimizin, polisimizin katili, Kürt kadınlarının namusuna ırzına halel getirmek derdindeki bu alçak örgütle mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir. Bin yıldır etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan bu milletin içine kin ve nefret tohumunu şu ana kadar olduğunu gibi bundan sonra da kimse ekmeyi başaramayacaktır. Biz hep birlikte barışı inşa edeceğiz.”

DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.