Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hocalı mesajı

0
1400

Recep Tayyip , ı’nın 24. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Recep Tayyip , ının 24. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Ermenistan birliklerinin, 24 yıl önce, 26 Şubat 1992’de Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrine düzenledikleri saldırıda, 613 Azerbaycan vatandaşının, çocuk, kadın, yaşlı ayrımı gözetilmeden zalimce katledildiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak, Hocalı’daki bu insanlık dışı katliamın acısını her zaman yüreğimizde hissediyor, Azerbaycanlı kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz. , tüm insanlığın dersler çıkartması, yaşanan trajediye ilişkin bir vicdan muhasebesi yapması gereken önemli bir olaydır. Vicdanlarımızda en ağır cezaya mahkum ettiğimiz bu katliama, uluslararası toplumun da gereken duyarlılığı göstermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
İŞGAL ETTİĞİNİZ TOPRAKLARDAN ÇEKİLİN

Azerbaycan topraklarının beşte birinin halen Ermenistan’ın işgali altında olduğunu, bir milyonu aşkın Azerbaycanlının yerlerinden edildiğini ifade eden Erdoğan mesajında şöyle dedi: “Ermenistan’ın çeyrek asra yakın bir süredir işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesi yönündeki çağrımızı, bu vesileyle bir kez daha tekrarlıyoruz.

Her zaman olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de, bu haklı davada Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hocalı katliamında hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.