MHP’li şehidin cenaze namazını Cübbeli Ahmet Hoca kıldırdı!

0
1399

Türkmen Dağı’nda şehit olan MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük’ün cenaze namazını Cübbeli Ahmet Hoca kıldırdı.

16080

Küçük’ün Fatih Camii’ndeki cenaze namazını ’Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü kıldırdı. Suriye Türkmendağı’na, Türkmenlerin yanında, rejim güçlerine karşı savaşmaya giden ancak Rus uçaklarının yaptığı bombardımanda hayatını kaybeden Milliyetçi Hareket Partisi Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük’ün cenazesi Fatih Camii’ne getirildi.

1d6901be-d9b8-4a50-a14c-b879cdfb3ae7

Cenazeye; MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genel Başkan Yardımcıları Celal Adan, Atilla Kaya, Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, TBMM eski Başkanvekili Meral Akşener, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, yöneticiler ve çok sayıda partili katıldı.

Eşinin tabutuna sarılarak gözyaşı döken acılı eş Nurgül Küçük’ü partili kadınlar ve cenazeye katılan TBMM eski Başkanvekili Meral Akşener sarılarak teselli etti. İbrahim Küçük’ün çocukları Elif ve Zeynep’i de sarılarak öpen Akşener, acılı eş Nurgül Küçük’ü de cenaze boyunca yalnız bırakmadı.

“YA RABBİM…”

Cenazeye katılan partililer, tabutun başında Türki cumhuriyetlerin bayraklarını taşırken, sık sık tekbir getirdi. Bazı partililerin gözyaşı döktüğü görüldü. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazını ise cenazeye katılan ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü kıldırdı. Cübbeli Ahmet Hoca, cenaze namazının ardından yaptırdığı dua ile dikkat çekti. Cübbeli Ahmet Hoca, “Bu kardeşimiz de oranın muhafazası için, vatanımızın muhafazası için, oradaki Türk kardeşlerimizin muhafazası için gitti. Orada cihada katıldı. Daha başkaları da gittiler Allah’ım onlara yardım eyle! İki tane yavrusunu bırakmış. Kolay işler değil bunlar. Biz buradan rahat rahat konuşuyoruz. Efendim evlerde keyfimize bakıyoruz. Allah için fedakarlık yapan adamlar az var. Onun için vatanlarımız tehlikeye girdi, yurtlarımız tehlikeye girdi. Çünkü eskisi gibi Allah için malını canını feda edecek nesiller azalıyor. Bundan dolayı biz endişeliyiz.

Türkmendağı düştü düşmek üzere Rabbim sen muhafaza eyle. Rusya’nın, Çin’in ve İran’ın  ittifakını, gavurlarla olan ittifakını iptal eyle ya Rabbim. Bunların kuvvetlerini imha eyle ya Rabbim. Birbirlerine düşür, içlerinde savaş çıkar ya Rabbim. İslam vatanlarımızı iç savaştan ve dış savaştan muhafaza eyle ya Rabbim. Oradaki Türkmen Müslüman vatandaşlarımızı muhafaza eyle ya Rabbim. ” diyerek dua etti.

Kılınan cenaze namazının ardından İbrahim Küçük’ün Türk ve Türkmen bayraklarına sarılı tabutu omuzlara alınarak cenaze aracına konuldu. Cenazeye katılanlar, cenaze aracının arkasından naaşın defnedileceği Edirnekapı Mezarlığı’na kadar tekbir getirerek yürüdü. TBMM eski Başkanvekili Meral Akşener ve MHP genel başkan yardımcıları da korteje eşlik etti.

https://www.youtube.com/watch?v=qRO1RmwXq3w

20160127_2_14000671_4957117

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.