“Sadece sizi sevenleri sevseniz, bunun kime ne hayırı olar” Azerbyacanlı gazeteciden Papaya

0
2060

 

dılqem1“Sadece sizi sevenleri sevseniz, bunun kime ne hayırı olar” – Azerbaycan`dan Erivan`a giden Papa`ya çağrı  var

Ermenistan`ın iki yıl önce rehin aldığı Azerbaycan`ın sivil halk`ına karşı tacizi devam ediyor. Dilgam Askerov ve Şahbaz Kuliyev isimli iki azeri sivil hala ermeniler tarafından rehin olarak kalmaktalar. İki sene önce Azerbaycan`ın işgal edilen bölgelerini  gizlice ziyaret ederken yakalanan üç azeri sivilden Dilgam Askerov ve Şahbaz Kuliyev rehin alınırken, Hasan Hasanov isimli diger Azerbaycan vatandaşı öldürüldü.

Azerbaycan iki yıla aşkın bir süre sivil esirleri geri almak istese de, Ermeni tarafı çeşitli bahanelerle Askerov ve Kuliyev`i vermiyor. Bunun için tüm uluslararası kurumların işe karışması da sonuc vermeyib. Bu sebepten Azerbaycan`ın ünlü televizyoncularından Eldeniz Elgün süpriz bir isimden konu ile alakali destek isteyib.  Papa Francis`e muracaat eden azerbaycanlı televizyoncu “Sadece sizi sevenleri sevseniz, bunun kime ne hayırı olar” gibi süpriz giriş yaparak, Papa`dan Azerbaycan asıllı esirlerin kurtulmasına yardım etmesini istedi.

Suçu kendi topraklarını ziyaret etmek olan bu insanların insanlıkdışı muameleyle yüzleştiğini ifade eden Elgün Papa`ya “Yakında Erivan`a gideceksiniz. Bilin ki, orada sizi her iki şahsın imdat dolu bakışları izleyecektir. Size uzanan ellerinden sıkıca sarılarak, o bataklıktan çıkarılmanızı bekleyecekler. Siz o iki suçsuz insanı Ermenistan zindan`ından kurtarırsanız, o zaman tüm insanlık size minnetdar olacaktır” yazdı.

eldeniz

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.