Topkapı Türk Evleri’nde Azerbaycan

0
1587

SABİR RÜSTEMHANLI’NIN  70 YAŞI  KUTLANACAK sabir

Azerbaycan Türk edebiyatı, fikir ve siyaset hayatının yaşayan en büyük temsilcilerinden Sabir Rüstemhanlı’nın, 70. yaşı İstanbul’da düzenlenecek büyük bir programla kutlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ile Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın birlikte düzenlediği panel, şiir dinletisi ve konserle taçlanacak olan programa Sabir Rüstemhanlı da katılacak.

Fatih Kültür Merkezi’nde 14 Mayıs 2016’da gerçekleşecek olan “Sabir Rüstemhanlı 70 Yaşında” programı saat 14.00’te başlayacak.

Programın açılışında İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen ile Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Başkanı Közhan Yazgan birer selamlama konuşması yapacak.

Ardından gazeteci, şair ve yazar Özcan Ünlü’nün yönetiminde “Sabir Rüstemhanlı Paneli”ne geçilecek. Panelde Ord. Prof. Dr. Rafael Hüseyinov, Prof. Dr. Ali Yavuz Akpınar ve Prof. Dr. Gülşen Alışık, Rüstemhanlı’nın şiiri, fikir hayatı ve Azerbaycan edebiyatındaki yerini anlatacak.

Daha sonra Sabir Rüstemhanlı’nın şiirlerinden oluşan bir şiir dinletisi ile şairin şiirlerinden bestelenmiş eserlerin seslendirileceği bir konser izleyenlere sunulacak. Konserde Bakü’nün önde gelen müzik topluluklarından Savalan Grubu ile sanatçılarından Agadaş Agayev ve Elçin Caferov sahne alacak.

Programın sonunda Sabir Rüstemhanlı’nın seçme şiirlerinden oluşan “Yurdumun En Güzel Nağmesi” isimli eseri de katılımcılara hediye edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.