Tuğrul Türkeş’ten ‘çocuk’ açıklaması

0
1811
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş; tuğrul türkeş kimdri?; Tuğrul Türkeş evli midir?; Tuğrul Türkeş nerelidir?; mahsun fidan; sondakika; haberleri

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Sözcü Gazetesi’nde Rus sevgilisinden çocuğu olduğuna dair çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. ”İftira manzumesi haberde adı geçen hanımefendi ile dini, ahlaki ve örfi tüm vecibeler yerine getirilerek aleni ve meşru bir şekilde aile hayatımı sürdürmekteyim” diyen Türkeş, ”40 gün önce dünyaya gelen oğlum Alparslan’ın doğumuna eşimi bizzat götürdüm” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, “Bugün bir basın yayın organında yer alan ve aile hayatıma ilişkin asılsız iddialarla dolu haber tümüyle gerçeklere aykırı, kamuoyumuzu yönlendirmeyi amaçlayan bir iftiradır” açıklamasında bulundu.

Başbakan Yardımcısı Türkeş, aile hayatıyla ilgili basında yer alan iddialarla ilgili yazılıaçıklama yaptı.

Türkeş, açıklamasında şunları kaydetti:
“Bugün bir basın yayın organında yer alan ve aile hayatıma ilişkin asılsız iddialarla dolu haber tümüyle gerçeklere aykırı, kamuoyumuzu yönlendirmeyi amaçlayan bir iftiradır. Aziz milletimizin zihninde oluşabilecek soru işaretlerinin giderilmesi için şu hususların bilinmesinde fayda görmekteyim; bundan önce gerçekleştirdiğim evliliğim, 14 yıl önce sona ermiş, boşanma süreci 14 yıldır devam etmekte ve önceki eşime tedbir nafakası ödemekteyim. Ancak hukuki süreç, karşı taraftan kaynaklanan sebeplerle nihayete ermemiştir. Buna mukabil yıllardır kendisi ile hiçbir temasımız bulunmamaktadır. İftira manzumesi haberde adı geçen hanımefendi ile dini, ahlaki ve örfi tüm vecibeler yerine getirilerek aleni ve meşru bir şekilde aile hayatımı sürdürmekteyim. Komşularıma, akrabalarıma ve beni yakından tanıyan herkese malum olan bu ilişki asla ve kata gizli, saklı, gayrimeşru değildir.”

“40 gün önce dünyaya gelen oğlum Alparslan’ın doğumuna eşimi bizzat götürdüm” ifadesini kullanan Türkeş, şöyle devam etti:
“Doğumun başından sonuna kadar da hastane görevlilerinin şahit olduğu üzere eşimin yanındaydım. Bu derece açık ve aleni bir ilişkiyi dedikodu haberciliğinin ötesinde iftira haberciliği haline getirip çarpıtarak kamuoyuna yansıtanları da en sert şekilde kınıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.