YILIN İLK SKANDAL BOMBASI NİLÜFER BELEDİYESİNDEN!

0
1769

Belediyede çalışanlardan birisinin ele geçirdiği resmi mail adresinden gönderilen skandal mail ortalığı tozu dumana kattı…

YILIN İLK SKANDAL BOMBASI NİLÜFER BELEDİYESİNDEN!

  • nilufer

Belediyede çalışanlardan birisinin ele geçirdiği resmi mail adresinden gönderilen skandal mail ortalığı tozu dumana kattı…

Sorumlu habercilik örneği adına, noktasına ve virgülüne dokunmadan gelen maili aynen yayınlıyoruz…

Mailde yazılanların tamamen bir iddia ve soru içerikli olması nedeniyle, adı geçen şahısların cevap hakkına saygılı olup, bize gönderecekleri cevapları da aynen yayınlayacağımızı siz değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz.

NOKTA BURSA

 

Daha Adil bir Nilufer icin

 

Sayın Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey;

 

Bursa’nın Nilüfer İlçe Belediyesini 4 dönemdir başarıyla yönetiyorsunuz ancak  yönetici körlüğüne yakalandığınızı düşünüyorum.

 

Günümüzde  en köklü en iyi kurumlarda bile; yönetici ister tüm yetkileri elinde tutsun, isterse yetki ve sorumlulukları dağıtmış olsun çevreden gelen uyarı, öneri ve şikayetleri dinleyen, ürün ve hizmetlerini bizzat diğer müşteriler gibi uygulayan ve deneyimleyen biri değil ise körlük kaçınılmaz oluyor.

 

Aşağıda yazdıklarımı;  yönetici körlüğünden dolayı göremediğinizi düşünüyor, takdirlerinize sunuyor ve soruyorum; tüm bunlar “ADİL”, “VİCDANLI” ve “ETİK” mi ?

 

 

1.    Başta Siz olmak üzere bir çok yöneticiniz; akrabalarını ve yakınlarını, kamu etiğine aykırı olarak, herhangi bir sınava tabi tutmadan işe aldınız. Bazı örnekleri:

 

·       Sizin; eşiniz Seden Bozbey, Eşinizin kardeşi Sezen Baştimur, Yeğeniniz Serhat Bozbey, Yeğeniniz Osman Demirtaş ve Yeğeninizin Eşi Merve Demirtaş

·       Başkan Yardımcınız Turgay Erdemin; Kardeşi Semih Atlı ve kardeşinin eşi Melahat Atlı (Semih Atlı’nın soyadına aldanmayın; Turgay Erdem’in öz kardeşidir, evlatlık verilmiştir)

·       Başkan Yardımcınız Adil Kayaoğlu’nun oğlu Samet Kayaoğlu ve yeğeni Uğur Karacan

·       Başkan Yardımcınız Nazlı Yazganın kardeşi Bekir Sargın

·       Başkan Yardımcınız Ahmet Çakıcının gelini Azize Karaca(oğluyla nişanlı)

·       Başkan Yardımcınız Yalçın Işıkyıldızın akrabası Gülşah Yıldızışık Büyükçetin

·       Yazı İşleri Müdürünüz Nurşen Yakının yeğeni Fatma Soyugüzel

Örnekler daha da sayılabilir… Yaptığınız işe almalar; etik olmadığı gibi belediyenizin “VİCDAN” ve “EŞİTLİK” değerlerine de aykırı düşmektedir.

 

Ayrıca;  Yalçın Işıkyıldız’ı henüz daha 20 li yaşlarda ve çok tecrübesiz olmasına rağmen sırf kızınızın sevgilisi olduğu için Başkan Yardımcısı yaptınız.

 

Sayın Başkan; başkanı olduğunuz kurumun Belediye olduğunu unutup, Aile şirketi zannetiniz galiba. Sadece yönetim kademedesinde bu kadar çok aile ve akraba ilişkisi olması sizce ETİK’mi?

 

2. Aşağıda sayacağım kişileri sırf oy uğruna sınava sokmadan; kimisinin babası, kimisinin kayınbabası, kimisinin yazar eşi nedeniyle, işe hiç ihtiyaçları  olmamasına rağmen belediyenize işe aldınız.

·        Yasemin Konuk Yiğitoğlu; Babası çok zengin bir müteahhit.

·        Cansu Pınar Hayırlıoğlu; ailevi durumu çok iyi işe Mini Cooper marka arabasıyla gidip geliyor.

·        Gülce Güngör ailevi durumu çok iyi, son model arabasıyla işe işe gidip geliyor.

·        Derya İyici ailevi durumu çok iyi, işe Audi marka arabasıyla işe gidip geliyor.

·        İnsan Kaynakları Müdürlüğünüzde çalışan Rahime Yılmaz’ın hiçbir vasfı olmamasına rağmen; sırf eşi Mehmet Ali Yılmaz’ın gazeteci olması sebebiyle Belediyenizde çalıştırmaktasınız.

bu örnekler daha çok verilebilir; sırf oy kaygısıyla yaptığınız bu işe alımlar sizce “ETİK”midir?

 

3.    Eşiniz Seden hanımın sizce Belediye de çalışması hatta müdür olması ETİK mi?

 

4.    Eşinizin kardeşi olan Sezen Baştimur’un belediye de çalışması normal olmadığı gibi bir de eşinizin müdürlüğünde görev yapmaktadır. sizce bu  ETİK midir?

 

5.    Turgay Erdem’in gelini olan Melahat Atlı; görevine genelde mesai başlangıcı olan sabah 08:00’da gelmek yerine Başkan Yardımcıları gibi 9 -10 gibi gelmektedir. Melahat hanım diğer çalışanlar gibi verilen görevi yapmak yerine; Neslihan Arslan, Derya Özgök ve Öznur Alan gibi yalakalarıyla dedikodu yaparak Belediyeyi akıllarınca yönetmeye çalışmaktadırlar. Bu zatlar böyle bir görevi kimden almaktadırlar?

 

6.    Görevde yükselme sınavı açmadan; Nurşen Yakın ve Bircan Uysal’a Müdür kadrosu, Zuhal İskender ve Yeşim Özgan’a ise Uzman kadrosu vermeniz Belediyenizin değerleri olan “VİCDAN” ve “EŞİTLİK” ile ne kadar uyuşmaktadır?

 

7.    Yöneticilerinizi ve diğer kadrolara atamaları Görevde Yükselme Sınavı açmadan; kanunların istinaslarını kullanarak neden yapıyorsunuz? Bu yaptığınız “EŞİT” mi, “ETİK” mi?

 

8.    Hizmet alımı yoluyla çalıştırdığınız personel sırf “TORPİLLİ” olması sebebiyle;  Anayasanın “Devlet İşleri Memurlar eliyle yürütülür” maddesine ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun ilgili maddelerinde Şeflik olarak tanımlanan idari yapılanmaya  aykırı olarak, “BÜRO SORUMLUSU” kadrosu uydurarak, bu “TORPİLLİ” kişilere anayasaya ve kanunlara aykırı olarak yetki ve sorumluluk veriyor ve hak etmemelerine rağmen son derece yüksek maaşlar ödüyorsunuz. KPSS gibi çeşitli sınavlara girerek Memur olan çalışanlarınızın Emeğini neden görmezden gelip; ADİL olmayan, EŞİT olmayan ve ETİK olmayan personel politikası yürütüyorsunuz

 

9.    Sizin gibi bir başkana yakışmayan başka bir tutum ise; Halkevi Belediye Binasını  inşaa ettirirken, binaya mecburen gelmek zorunda olan vatandaşı ve çalışanlarını hiç düşünmeden çok küçük bir otopark yapmaktı. Binanıza gelen vatandaşı ve çalışanlarınızı özel otoparkların kucağına ittiniz. Oysa kendi kızınız Side Bozbey 16 BZB 65 plakalı Range Rover jeepi ve eşinizin kardeşi Sezen Baştimur 16 BMS 31 plakalı Clio otomobiliyle belediyenin otoparkına istedikleri gibi girebilmektedirler. Sizce bu etik mi, vicdanlı mı, eşit mi?

 

10.  Müdürleriniz makam otomobillerini ve şoförlerini özel işleri için kullanıyor; kimisi çocuğunun servisi, kimisi kahyası gibi…  Örnek; Strateji Geliştirme Müdürünüz Derya Özgök çocuğunu şoförüyle okula göndermektedir.

 

11.   5393 sayılı Belediye Kanunun 49. maddesine göre yılda 2 kez  Başarılı Memurlara verilmesi gereken ikramiyeyi; neden sadece Müdürlerinize vermektesiniz? Yapılan bu uygulama Adil mi, Etik mi?

 

 

Sayın Başkan yukarıda sayılan maddeleri ve maddelerdeki örnekleri çoğaltmak çok  mümkün ama amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil! Lütfen CHP’li bir Belediye Başkanı olarak özellikle ADİL ve EŞİT  olmak sizin başlıca göreviniz olmak zorunda. Yoksa ne farkınız olurdu AKP ‘li bir Belediye Başkanından?

 

Umu yaptıklarınızı düzeltir ve bundan sonraki kararlarınızda “ADİL” , “EŞİT”, “VİCDANLI” ve “EMEKTEN YANA” olursunuz.

Kaynak: NOKTA GAZETESİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.