Azerbaycan İrevan Dram Tiyatrosu, Atatürk’ün Erzurum Kongresi’ni anlatan, “Cumhuriyet’in İlk Sedası” konulu tiyatro oyununu sergiledi

0
2015

ERZURUM KONGRESİ’Nİ AZERBAYCAN TİYATRO EKİBİ CANLANDIRDI.

Aydınlar ocağı Iğdır şubesi ve Kars Azerbaycan Konsolosluğu tarafından getirilen
Azerbaycan İrevan Dram Tiyatrosu, Atatürk’ün Erzurum Kongresi’ni anlatan, “Cumhuriyet’in İlk Sedası” konulu tiyatro oyununu sergiledi.

ERZURUM KONGRESİ'Nİ AZERBAYCAN TİYATRO EKİBİ CANLANDIRDI.

ERZURUM KONGRESİ’Nİ AZERBAYCAN TİYATRO EKİBİ CANLANDIRDI.

Aydınlar ocağı  Iğdır şubesi ve Kars Azerbaycan Konsolosluğu tarafından getirilen Azerbaycan İrevan Dram Tiyatrosu, Atatürk’ün Erzurum Kongresi’ni anlatan, “Cumhuriyet’in İlk Sedası” konulu tiyatro oyununu sergiledi.

Kültür sarayında sergilenen oyuna Iğdır valisi Davut Haner, Garnizon Komutanı piyade  Kur. Alb. Ekrem Küçükberber Jandarma Alay komutanı Mustafa Ulus, Emniyet Müdürü Yüksel Babal ,  Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu Iğdır Temsilcisi Fariz Caferov, TADDEF Genel Başkan yardımcısı Serdar Ünsal, Kültür ve Turizim müdüür Osman Engindeniz.TAD Iğdır şubesi başkan yardımcıları Erhan Yaycılı,Tan Demirkaya,MHP Merkez ilçe başkanı Yaşar Çecen,Kafkas Çeçen derneği başkanı Muharrem Çecen ,Ülkü Ocakları başkanı Arif Gürel ve vatandaşlar katıldı.

İrevan Devlet Tiyatrosu Başkanı İftixar Piriyev,Iğdır Valisi Davut Haner,Aydınlar Ocağı Iğdır şube  Başkanı Murat Sürmeli,ye plaket verdi. Aydınlar Ocağı Iğdır şube Başkanı Murat Sürmeli,de Kültürel çalışmaları nedeniyle Araştırmacı yazarlar Nizamettin Onk ve Ziya Zakir Acara  bir plaket taktim etti.

Ardından Atatürk’ün Erzurum Kongresi’ni anlatan, “Cumhuriyet’in İlk Sedası” konulu tiyatro oyununu oyuna geçildi.

Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle izlenen tiyatro oyunu sonunda oyuncuları izleyici ayakta alkışladı.

İzleyiciler,Çok güzel bir oyundu zevkle izledik Türkiye cumhuriyetinin kuruluşu Erzurum kongresi çok güzel bir şekilde anlatıldıdediler.

azerbaycan-irevan-dram-tiyatrosu-karsta-cumhuriyetin-ilk-sedasi-003

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.