“Azerbaycan`ı Türkiye’nin Türk dünyası ile bağlantısında önemli bir nokta olarak görmek lazım” – Bakan yardımcısı

0
1630

Bu sözleri Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Karabakh.Today`a özel demecinde söyledi. Bakan yardımcısı, İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi toplantısına katılan Azerbaycan ile kardeş ülke olduklarını belirtti: “Rahmetli Haydar Aliyev in ifadesiyle ‘Bir millet, iki devletiz’. Halklarımızın birliği ve kardeşliğimiz esas meseledir. Biz bu temel mesele üzerinden dostluğumuzun ve kardeşlerimizin binasını her alanda inşa ediyoruz.

Azerbaycan’ın bugünkü uluslararası yerini sadece siyasal ve ekonomik açıdan değil aynı zamanda kültür ve medeniyetlerin oluşması ve sosyal politikalarımızın şekillenmesi açısından da değerlendirmek lazım. Azerbaycan’ı sadece bir petrol ve doğalgaz ülkesi olarak değil Türkiye’nin Türk dünyası ile bağlantısında önemli bir noktası olarak da görmek lazım.

Bu nedenle işgal altında tutulan Karabağ olmak üzere her alanda Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmayı sürdürdük sürdüreceğiz.”

http://tr.karabakh.today/news/position/5528-azerbaycani-turkiyenin-turk-dunyasi-ile-balantisinda-onemli-bir-nokta-olarak-gormek-lazim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.