Aziz Sancar Türkiye’den ayrıldı!Bavulunu kendisi taşıdı,el öptü…

0
1761

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak iki gündür Türkiye’de bulunan Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. , ABD’nin Chicago kentine gitti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bu sabah Çankaya Köşkü’ndeki kahvaltıda bir araya gelen Sancar, daha sonra Türk Hava Yolları’na (THY) ait tarifeli seferle Ankara’dan İstanbul’a geldi.

Atatürk Havalimanı VİP Salonu’nda kendisini karşılayan ağabeyi Kenan Sancar’ın elini öpen ve bazı akrabalarıyla sohbet eden Sancar, eşi Esta Gwendolyn Sancar ve kızı Rose Lorraine Peifer ile burada bir süre dinlendi.

Sancar, daha sonra kendisini bekleyen İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümmühan İşoğlu Alkaç ve üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Alkaç, Sancar’a İstanbul Tıp Fakültesindeki mezuniyet fotoğrafı ile öğrencilik yıllarına ilişkin bazı materyalleri içeren bir dosya takdim etti.

Sancar’ın üniversitede aldığı notlar, lise diploması ve sınav itiraz dilekçesinin de bu dosyada yer aldığını ifade eden Alkaç, “Sizde böyle hoş bir anı yaratalım istedik” dedi.


Alkaç, kendisiyle gelen öğrencilerinin Sancar’ın oturduğu sıralarda eğitim gördüğünü belirterek, “Hocam, her şey için teşekkür ediyoruz. Her bir söyleminiz gerçekten kitap yazılacak değerde, içeriği çok yoğun” ifadelerini kullandı.

– “İstanbul’da geçirdiğim güzel günler, arkadaşlarımı hatırlattı”

Öğrencilerden mezun olduğu İstanbul Tıp Fakültesi’ne ilişkin bilgi alan Sancar’ın bu sırada duygulandığı görüldü.

Prof. Dr. Sancar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yapılan ziyaretle üniversite yıllarına geri döndüğünü söyledi.


Öğrencilik yıllarına ait anılarda gençliğini gördüğünü dile getiren Sancar, “İstanbul’da geçirdiğim güzel günler, arkadaşlarımı hatırlattı. Tabii biraz nostalji var fakat öğrencilerle hocalar takdir ettikleri için de ayrıca sevindim. İnşallah mayıs ayında Türkiye’ye tekrar geleceğim. Onları İstanbul Tıp Fakültesi’nde ziyaret ederim” diye konuştu.

Akrabaları ve basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Sancar, eşi ve kızı ile THY’ye ait tarifeli uçakla Chicago’ya hareket etti.

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/12/16/aziz-sancar-turkiyeden-ayrildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.