Başbakan Binali Yıldırım: “Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde mermi atan şahsı ‘Şehit yakını’ diye benimle tanıştırdılar. O sırada da fotoğraf çekilmiş.

0
1555

Başbakan Binali Yıldırım: basbakan_binali_yildirim_duyunca_kan_beynime_sicradi_h106773_da59cDuyunca kan beynime sıçradı

Başbakan Yıldırım, Şanlıurfa Suruç’ta PKK’lı teröristin isminin parka verilmesiyle ilgili konuştu, “Bunu duyunca kan beynime sıçradı. Hemen Efkan Ala’yı aradım. ‘Bu tabela bu akşam sökücelek’ talimatını verdim” dedi.

Posta’dan Candaş Tolga Işık’a konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Terör örgütleri uluslararası bazı odaklarla Türkiye’yi kuşatma altına aldı. Devlet tehlikenin farkında, millet de olmalı” dedi.

İşte Yıldırım’ın o ropörtajından satır başları:

“BU OYUNU BİRLİKTE BOZARIZ”

“Dışarıda Türkiye üzerine oyunlar oynanırken içeride en önemli iş birbirimize sımsıkı sarılmak, kenetlenmek olmalı. Bu milleti bir arada tutan ortak değerler var. değerlerimizi güçlendirmeliyiz. Bu oyunu ancak birbirimize sarılırsak bozarız.”

“TALİMAT VERDİM SÖKTÜRDÜM”

“Şanlıurfa’da suruç Belediyesi, eli kanlı bir teröristin ismini parka asmış. Bunu duyunca kan beynime sıçradı. Hemen İçişleri Bakanı Efkan ala’yı arayıp “O tabela bu akşam derhal sökülecek” talimatını verdim. Bakanım da talimatımı anında uyguladı.”

“TEHDİDİ HOŞ KARŞILAMAYIZ”

“Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde mermi atan şahsı ‘Şehit yakını’ diye benimle tanıştırdılar. O sırada da fotoğraf çekilmiş. sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik böyle bir tehdidi hoş karşılamamız asla mümkün değil. Konu adli yönden inceleniyor.”

“HEDEFİM TERÖRÜ BİTİRMEK”

“Başbakan olarak en önemli hedefim terör belasını bitirmek. sonra başkanlık sistemini getirmek. Bu ülkenin, bu milletin tek lideri var. O da sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dır. 22 milyon oy alan bir cumhurbaşkanına ‘sen işe karışma’ denebilir mi?”

ulusalkanal.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.