‘Fotoğraftaki bu kadar etnik kahpe nasıl türemiş?’ Soru Sosyal Medyanı Salladı

0
1978

İstiklal Caddesi’nde chp, pkk, asala ortak eylemi yapıldı. Türk Nur Doğan  isimli  Facebook kullanıcısının;
‘Basın açıklamaları sezgin tanrıkulu ve garo paylan’dan…
Türkler dün ermenileri bugün de kürtleri katletti falan demişler de…
Anlayamadığım şey şu: Fotoğraftaki bu kadar etnik kahpe nasıl türemiş?’ diye sorduğu soru sosyal medyanı salladı.

 Bilindiği üzre 24 nisan tarihini sözde Ermeni soykırımı anim günü  etkinliği düzenleyen Ermeniler  Başkent Erivan’da Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını ateşe verdiler.

İLK KEZ AZERİ BAYRAĞI YAKTILAR

Euronews‘in haberine göre, yerel halk her yıl yapılan bu yürüyüşte ilk defa Azerbaycan bayrağının yakıldığını aktarıyor. Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı yürüyüş, her yıl yapılıyor.

İSTEDİKLERİ DESTEĞİ BULAMADILAR

24 Nisan 1915’in ‘soykırım’ olarak tanınmasını isteyen Ermenistan, bu yıl da dünya çapında beklediği desteği bulamadı. Türkiye ise konuyla ilgili duruşunu ise şimdiye kadar devletin en üst kademesinden dile getirdi. Olaylarla ilgili kararı tarihçilerin vermesini isteyen Ankara, devlet arşivlerinin oluşturulacak bir tarih komisyonuna sonuna kadar açık olduğunu belirtiyor.

GEORGE CLOONEY DE ORADAYDI

Öte yandan ABD‘li aktör George Clooney de, 1915 Olayları’nın 101’inci yıldönümü çerçevesinde Ermenistan‘ın başkenti Erivan‘da düzenlenen anma törenlerine katıldı.ABD‘li aktör, 1915 Olayları’nın “Ermenistan ve dünya tarihinin bir parçası olduğunu” söyledi. Clooney, “Bu sadece bir ulusun acısı değil” diye konuştu.

bayrak yakma
Ermeniler Türk ve Azeri Bayrağı Yaktılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.