Hendekleri İran kazdırır?

0
1244

Kürt ajanı İbrahim Gabari, Diyarbakır, Nusaybin ve Cizre’de hendeklerin kazılmasının tesadüf olmadığını, hendekleri İran’ın kazdırdığını söyledi.rkkt2

PKK’yı ve Abdullah Öcalan’ı gençlik yıllarından beri izleyen Eski Kürt ajanı İbrahim Gabari Al Jazeera Türk’e bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

PKK’NIN ERZAK DEPOSU BULUNDU

Gabari’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle;

PKK, İRAN İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

“Ben bir Kürdüm ve halkımın haklarını Türkiye’de, Suriye’de, Irak’ta, her zaman ve her yerde savunurum. Ancak Kürt haklarını savunuyorum bahanesiyle ortaya çıkan ve Kürt halkının asıl düşmanlarından İran ile işbirliği yapan PKK’yı kabul etmem mümkün değil. Türkiye dışı ve hatta bölge dışı güçlerin maşası, işbirlikçisi haline geldiler. PKK, İran ve Rusya’nın maşası oldu”.

PKK İLE ÇATIŞMAYI BİNLERCE İNSAN İZLEDİ

ÖCALAN’I ETKİSİZ HALE GETİRİYORLAR

Gabari’ye göre Kandil, kitleyi İmralı’nın çizdiği yol haritasından uzaklaştırıyor.

“Türk hükumeti Abdulah Öcalan’ı hapisten çıkartırsa işte o zaman akla-kara belli olur. O zaman diyalog ve Kürt halkının gerçek çıkarları için masaya oturanlar ile gençlerimizi İran’ın tetikçisi yapanlar arasındaki fark ortaya çıkar. Halkın Öcalan’a saygısı büyük. Ama Kandil’dekiler Öcalan’ın yolunda değil, onu etkisiz hale getirmek istiyorlar.”

“HENDEKLERİ İRAN KAZDIRIYOR”

Nusaybin, Şırnak hattındaki operasyonlar nedeniyle Türkiye ve Irak Bölgesel Kürt yönetimi arasındaki sınır kapısının kapandığını hatırlatan Gabari, söz konusu bölgelerde PKK uzantılı grupların silahla şehre inmesinin tesadüf olmadığını düşünüyor:

PKK ENERJİ HATLARININ GEÇTİĞİ YERLERİ HEDEF ALIYOR

“Sayın Barzani ile Türk yönetimi ne zaman bir konuda anlaşsa, İran maşası Cemil Bayık ve PKK bir yerlerde harekete geçiyor. Şimdi de bunu Rusya desteği ile yapıyorlar. Irak Kürt Yönetimi ve Ankara arasında petrol ve doğalgazın boru hatları ile Türkiye’ye taşınması konusunda anlaşmalar yapıldığı bir dönemdeyiz.

PKK bu enerji hatlarının geçtiği bölgelerde kurtarılmış bölge diyerek olaylar çıkartıyor. Kazılan hendeklerin her biri barış yoluna, Kürt halkının haklarını elde etmesi yoluna konmuş bir engeldir. Hendekleri de İran kazdırıyor.”

Kaynak : Al Jazeera

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.