IĞDIR’A DÖNÜŞ KAMPANYASI başlatıldı

0
8843

Emekli Jandarma Kurmay Albay Hanifi YILDIRIM müracaat etti

Sevgili Hemşerilerim,
Haziran 2015 seçimleri bizlere bir şeyi çok açık ve net göstermiştir ki o da Iğdır’da sayımızın her geçen gün eridiği, yok olduğu veya dilim varmıyooooor ama AZINLIK olduğumuzdur. Az önce Suat Denizkardeşimin paylaşımını okudum. Bizler, İlk-orta ve Lise yıllarından beri hep “Esir Türkler” “Azerbaycan” gibi konularda sloganlar ürettik, sevindik yeri geldi kendi kardeşlerimizle (1980 öncesi sağ-sol davaları) bile kavga ettik.
Evet, belki o günlerde bunlarla ilgilenmeliydik, mücadele etmeliydik ancak bugün bunlarla birlikte kendi memleketimizi IĞDIR’I düşünmenin zorunlu olduğunu düşünüyorum.
Artık hep birlikte kendi varlığımızı, kendi meselelerimizi düşünelim. Iğdır’da ki akrabalarımızın haklarına sahip çıkalım, onlara destek olalım.
Ve diyorum ki Iğdır dışında yaşayan hemşerilerimiz; BUGÜNDEN İTİBAREN nüfus kayıtlarımızı veya en azından İKİNCİ, ÜÇÜNCÜ ADRESLERİMİZİ kendi memleketimize IĞDIR’A taşıyalım.İKİNCİL ADRESİN NE OLDUĞU NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDEN VEYA İNTERNET’TEN ÖĞRENİLEBİLİR. Gelin kendi akrabalarımızı yalnız bırakmayalım. Kaydınızı taşımak için Iğdır’a gitmenize gerek te yok. İnternet üzerinden, şahsen, iadeli taahhütlü veya kargoyla nüfus müdürlüklerine başvuruda buluna bilirsiniz.
GELİN HEP BİRLİKTE KAMPANYA BAŞLATALIM.

İlamı paylaşalım ki değer bulsun, ses getirsin.

Sloganımız;
“HAYDİ GELİN KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM,
CAFER’İN-ZEYNEP’İN DÜĞÜNÜNDE ATABARI OYNAYALIM”
Tüm hemşerilerime; hukuki, maddi ve bilgi desteği sağlamaya hazırım.

Saygılarımla.

Hanifi YILDIRIM
(E) Jandarma Kurmay Albay
Tlf: 0505-213 87 02
hanifiyildirim76@gmail.com

– 5490 sayılı kanunun 9/2. fıkrası,
– ADRES KAYIT SİSTEMİ YÖNETMELİĞİ
Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 23/1/2006 No : 2006/11320
Dayandığı Kanunun Tarihi : 25/4/2006 No : 5490
Yayımlandığı R.Gazetenin Tarihi : 15/12/2006 No : 26377

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.