İstanbul’a Yeniden Kar Geliyor

0
20
istanbula-yeniden-kar-geliyor

İstanbullular dört gözle kar yağmasını bekliyordu. Meteoroloji’den İstanbul için kar uyarısı geldi.
Marmara Bölgesi’nde başta İstanbul olmak üzere bugün etkili olacak yağışların yarın kuvvetli rüzgar ile birleşerek hissedilen sıcaklığı oldukça düşürmesi bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi’nde etkili olan don ve buzlanma bölge halkına zor anlar yaşatabilir. Yapılan tahminlere göre ise İstanbul’a perşembe ve cuma günü kar yağması bekleniyor.

Yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale’nin iç kesimleri, Bursa’nın kuzey kesimleri, Eskişehir’in doğu kesimleri, Ankara, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Hopa, Erzurum, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimler ile Marmara’da yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek.Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

İstanbul’a Perşembe ve Cuma günü kar geliyor

İstanbul’a iki gün yağışlı bir hava hakim olacak. Bugün aralıklı olarak yer yer beklenen yağışlar yarın kuvvetli rüzgar ile hissedilen sıcaklığı oldukça düşürecek.

Meteoroloji’den yapılan tahminlere göre ise Perşembe ve Cuma günü Marmara Bölgesi’nde başta İstanbul olmak üzere kar yağışı bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İller Hava Sıcaklıkları
Ankara: Parçalı bulutlu, hafif kar yağışlı, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 2
İstanbul: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 8
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 11
Antalya: Parçalı bulutlu 16
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 9
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 8
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı -5
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 8