‘Meclis’e uyumaya gitmiyorum’ diyen Uğur Işılak Cumhuriyet’ e kapak oldu

0
1545

Twitter’dan kendisine atılan mesajları okuyan Işılak’ı Cumhuriyet muhabiri Selda Güneysu görüntüledi.

Meclis Genel Kurulu yaşanan terör olaylarının ardından olağanüstü toplandı. Genel Kurul’a daha önce yemitöreni ve Meclis Başkanı seçimi için gelen AKP’nin yeni milletvekili Uğur Işılak salonda uyuyakaldı.

“MECLİS’E UYUMAYA GİTMİYORUM”

Işılak, daha önce Türkiye Gazetesi’ne verdiği röportajda Meclis’e uyumaya gitmiyorum demişti. İşte röportajın o bölümü:uğur2
uğur1uğur3
Meclis’te ne yapacaksınız? Kişisel projeleriniz var mı?

Meclis’e uyumaya gitmiyorum. Belli hayallerle gidiyorum. Sanat adamının sanatsal endişeleri vardır tabii ki. Tasavvur olarak da sanatsal ve medeniyet tasavvuru olabilir. Bunları gerçekleştirmek için gidiyoruz. Bir sanatkâr duyarlılığıyla inşallah bütün sanatçıların taleplerini en üste iletmek vazifem olacak. Sadece iletmekle kalmayıp makul projelerin gerçekleşmesine vesile olacak nitelikte çalışmalar yapmak üzere oraya gidiyoruz. Asıl hedef, yeni bir medeniyet ve sanat algısını oluşturmak. Son 50 yıl içerisinde kültürel, tarihî, geleneksel yapımızı taşıyan sanat eserlerine çok fazla rastlamak mümkün değil.  Yurt dışında dizilerimiz izleniyor. Dilimizi öğrenenler oluyor bu vesileyle. Bunlar bizi mutlu ediyor ancak üzen tarafı da var. Kültürümüz ve tarihimiz yanlış yansıyabiliyor. Dizi ve sinema sektöründe, müzik ve tiyatro alanında çok şeyler yapabilmemiz lazım. En azından nitelikli ve derdi olan insanlara yol açmak lazım. İnşallah göreve geldikten sonra bu kapıları aralamak için var olacağız.

Ve Uğur Işılak uyandı…

Uğur Işılak bir süre sonra derin uykusundan uyandı ve hemen telefonuna sarıldı. Işılak Meclis’te uyuması ile ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada “Vatanseverin uykusu, hainin uyanıklığından evladır. :)” yazdı. 

[Haber görseli]

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.