Nusaybin’de 15 terörist daha öldürüldü!

0
3134

Terör örgütü PKK’nın Nusaybin’de sivil halkı kalkan yaparak yürüttüğü çatışmalarda, güvenlik güçleri 15 teröristi öldürdü.cropped_content_hakkaride-30-bin-sirnakta-25-bin-ihbar-sonucu-yuzlerce-pkklilar-bomba-ve-silahlariyla-yakalandi_354y05d9r0ALmc7

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyon devam ediyor. Operasyonlarda 15 teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Nusaybin’de 13 Kasım Cuma günü 21.00’de duyurulan yasağın ardından bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların ve kamufle amaçlı brandaların kaldırılması ve ilçenin teröristlerden arındırılması için başlatılan operasyon devam ediyor.

Barikatların kaldırılması sırasında teröristlerin güvenlik güçlerine ateş açması sonucu çatışma çıktı, yollara döşenen el yapımı patlayıcılar infilak ettirildi.

Operasyonda teröristlerce kazılan hendekler kapatıldı, barikat ve brandalar kaldırıldı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 15’e yükseldi.

Bu arada, terör örgütünün ilçeye verdiği tahribatın etkileri dikkati çekiyor. Teröristlerin hendek kazdığı ve barikat kurduğu mahallelerde çok sayıda kişi, evlerini terk etti.

Teröristlerin trafolara zarar vermesi nedeniyle ilçenin büyük kısmında elektrik ve su kesintisi yaşandı.

resized_22ab7-a932f2152

http://www.internethaber.com/nusaybinde-15-terorist-daha-olduruldu-1488614h.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.