Sabiha Gökçen Havaalanı’nda patlama

0
1420

haval1İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçak park sahasında 02.15 sıralarında henüz sebebi belirlenemeyen patlama meydana geldi.

İKİ KİŞİ YARALANDI
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen patlamada iki kadın temizlik görevlisinin yaralandığı bildirildi. Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NDAN AÇIKLAMA
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş., havalimanı apron bölgesinde yaşanan patlamanın ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Terminal işletmesini yapmakta olduğumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın apron bölgesinde 23.12.2015 tarihinde gece saat 02:00 civarında nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana gelmiştir. Patlamanın nedeni ile ilgili yetkililerin araştırmaları devam etmektedir. Terminalimizde uçak iniş kalkışlarında hiçbir sorun yaşanmamakta olup, uçuş operasyonu sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Kamuoyunun ve yolcularımızın bilgisine sunarız.” denildi.

PEGASUS’TAN AÇIKLAMA
Patlamaya ilişkin Pegasus’tan yapılan açıklamada, “23 Aralık 2015 Çarşamba günü sabah 02:05’te, İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında, uçak park sahasında henüz sebebi belirlenememiş bir patlama gerçekleşmiştir. Patlama sırasında, patlamanın gerçekleştiği alana yakın bir Pegasus uçağında bulunan 2 temizlik görevlisi arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olay sırasında körükte ya da uçağımızda yolcu bulunmamaktaydı. Havalimanı normal operasyonuna devam etmektedir” denildi.

YOLCU: PATLAMA SESLERİ DUYDUK
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçak park sahasında henüz sebebi belirlenemeyen patlama olayını havalimanında bulunan yolcu Devrim Saygılı şöyle anlattı:
Sesler duyduk, patlama sesleri geldi. Hepsi oydu aslında başka da birşey duymadık” dedi “Siz uçakta mıydınız? sorusuna “Yok içerde oturuyorduk yemek yiyorduk. Patlama seslerini duyduk. Yanılmıyorsam 3 kereydi. Sonrada görevlilerden öğrendik patlama olduğunu. Apronda polis ekiplerini gördük, itfaiye görmedik” yanıtını verdi.
Olayda yaralanan ve Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri süren temizlik görevlilerinin isimleri de belli oldu. Durumu ağır olan Zehra Yamaç ve Canan Burgulu’nun tedavileri hastanede devam ediyor.
Olayın ardından havalimanı girişi ve çevresinde polis ekiplerinin önlem, araştırma ve inceleme çalışmaları da helikopter destekli devam ediyor. Ekipleri havalimanı girişinde şüphelendikleri araçlarda arama yapıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.