Suudi Arabistan’da Neler Oluyor?

0
797

Bünyamin Erdemir;”YAKLAŞAN SAVAŞIN AYAK SESLERİ”

Dün sabah saatlerinde Lübnan Başbakanı Saad Hariri SuudiArabistan’da Riyad ziyaretinde ani bir kararla görevinden istifa etti.Saad HARİRİ’nin annesi Iraklı olmasına rağmen Suudi vatandaşı bir yakınlık söz konusu hatta alınan duyumlara göre Lübnan Başbakanı Saad Sururi’yi istifa ettiren ABD yetkilileri ve Kral Salman olduğu iddia ediliyor.
Sururi istifa etmesinin sebebini ”Can Güvenliliğini” olarak ifade etti lakin son zamanlarda İran’a bağlı Hizbullah militanların lübnan’da kontrolü ele almaları ve güçlenmeleri olduğunu geçmiş bir kaç ay’da lübnan basının duyuyorduk.
Sururi’nin istifasından sonra sanki israil önceden biliyormuş gibi İsrail Başbakanı Netanyahu açıklama yaptı, bu duruma sessiz kalmayacağını İran’ın Lübnan’da güçlenmesini kabul etmeyeceklerini belirmesiyle gereken bürokrasi veya askeri seçenekleri düşüneceklerini ifade etti savaşın kapı’da olduğu burdan görebiliyoruz.! aynı zamanda beyrut ve çevresinde Hizbullah militanlarında hazırlık yaptığına karşı bilgiler geliyor.!
Konu hakkında yapmış olduğumuz Strateji ve analiz ettiğimiz kadarı ile bu savaşının önünde İRAN’a karşı ABD-İSRAİL ittifakı var.Durumun böyle olduğuna rağmen bunun tamamen bir örtülü plan içinde yürütüldüğünü ve asıl hedefin İRAN olan yakınlaşması sebebiyle KATAR olduğu ve aynı zamanda da TÜRKİYE olduğunu öne sürüyoruz, evet savaş kapıda Hizbullah ve İrana karşı ABD-İSRAİL mi ? yoksa SUUDİ’lerin BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’nin başını çektiği ve ABD’nin ve İSRAİL’in destek ve yardımı ile KATAR savaşımı ? Mısır başkanı SİSİ’nin ajanlarının İSTANBUL’da çirit attığı ise sağır sultanının bile dilinde.!

#Bünyaminerdemir #HaberPostasıTR #İRAN #ABD #İSRAİL #LÜBNAN#SUUDİARABİSTAN #SaadHariri #Hizbullah

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.