Erdoğan: Bir azeri kızımıza bakın bir de bizimkilere bakın

0
1537

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Kızılayı Genel Kurulu’nda konuştu. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada FETÖ ve teröristlerle işbirliği yapan gazetecileri gündemine taşıdı. Erdoğan ABD’deki gezisinde kendisine soru sorduktan sonra ağlayan gazeteciyi de Türkiye’deki bazı gazetecilerle karşılaştırdı.

https://www.youtube.com/watch?v=h4EKXgx1fAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

Geçtiğimiz yıl Kızılay’ın KDV ve stopaj istisnasından yararlanabilmesini sağlayan, kamu arsalarının ve binalarının bu kurumun istifadesine sunulmasına imkan verilen tasarı kabul edilmişti.

Kızılay’a tahsis edilen arsanın da Kızılay’a hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Bizim milletimiz samimiyetinden emin olduğu herkese, her kuruma gönlünü de, kucağını da, imkanlarını da sonuna kadar açar.

Yeter ki milletimizin gönlündeki yerinizi sağlam tutun, diğer meselelerin süratle çözüm yoluna girdiğini göreceksiniz. Unutmayın arkanızda millet varsa kimse sizi engelleyemez, kimse önünüzde duramaz.

“VATANDAŞLARIMIZDAN 2868’İ UNUTMALARINI RİCA EDİYORUM”

Tüm vatandaşlarımızdan cep telefonu operatörleri için geçerli 2868 mesaj numarasını asla unutmamalarını rica ediyorum. Buraya mesaj göndererek Kızılayımıza 10 lira bağışlayan ve bağışlayacak olan herkese şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Allah doğruların ve iyilik yapanların yardımcısıdır.

1459778347673

“DİMDİK AYAKTAYIM”

Attığımız her adımın başarısız olması için kendilerini yırttılar. Dimdik ayaktayım, kalp krizi geçirdiğimi söylüyorlar. Hakarete varan sözlerle bizi tenkit ediyorlar. Bunların yaptıkları batıda yapılınca hemen soruşturma süreçleri başlar, gereken cezalar verilir. Ama Türkiye’de terör ile işbirliği içine giren gazeteciler hakkında bir soruşturma açılma “biz gazeteciyiz” diyorlar. Ya hu siz gazetecilikten yargılanmıyorsunuz ki.

“ANAYASA MAHKEMESİ KENDİ VARLIĞINA İHANET ETMİŞTİR”

Anayasa Mahkemememiz gibi kendi varlığına ihanet edercesine anayasa aykırı karar verebiliyor. Bu böyle olmaz. Türkiye şu anda terör örgütleriyle en yoğun mücadeleyi veren ülkedir. İşte Washington’un yarım saat mesafesinde Türk Amerikan Medeniyet Merkezi’nin açılışını yaptık. Muhteşem bir eser inşa edildi. Oraya giderken bir Azeri gazeteci kızımız önümüzü kesti. O sabah Azerbaycan ile Ermenistan çatışmaları vardı. Orada 12 Azeri şehit olmuştu. Bu kızımız bana soruyu sorarken baktım gözleri yaşardı ve ağlamaya başladı. Azeri gardaşlarımız şehit oldu ne dersiniz Cumhurbaşkanım dedi. Ben anlattıkça duygulandı ağladı. Yanında Diyanet İşleri Başkanı vardı.

“BİR AZERİ KIZIMIZA BAKIN BİR DE BİZİMKİLERE BAKIN”

şimdi bir Azeri gazeteci kızımıza bakıyorsun, bir de bizimkilere bakıyorsun. Fark bu. Bir konferans vereceğim. Orada bir grup var. İçinde PKK’lı var, ASALA var, Paralel Devlet Yapılanmasından var. Hepsi bir araya gelmişler oradan kendilerine göre bağırıp çağırıyorlar. Bir tarafta bunlar bir tarafta o Azeri kızımız.

“ONLARIN KEYFİ İÇİN TÜRKİYE GERİ ADIM ATMAYACAKTIR”

Terörle mücadelede temel hak ve hürriyetlere azami özen gösteriyoruz. Mesele türkiye’nin savunma reflekslerini yavaşlatmak, gardını düşürmek, Türkiye’yi projelerinden vazgeçirmek. Onların keyfi için Türkiye bekası için geri adım atmayacaktır. Biz bugüne kadar demokrasi, temel hak ve hürriyetleri birileri dayattığı için milletimiz bunlara layık olduğu için savunduk ve hayata geçirdik. Bundan sonra da yine milletimiz layık olduğu için demokrasiyi, hak ve hürriyetleri yaşatmaya devam edeceğiz.

“BİZİM ANLAYIŞIMIZDA ENSAR MUHACİR YAKLAŞIMI VAR”

Bize demokrasi ve insan hakları vermeye kalkanlar önce kendi ayıplarını görsünler. Türkiye olarak mağdur duruma düşmüş 3 milyon insana kucağımıza açmışken bu mazlumları kendilerinden uzak tutmak için çırpınanların kimler olduğu ortada. Milli gelirleri bizimle mukayese edilmeyecek kadar fazla olan ülkelerin aldıkları mülteci sayısı ortada. Şimdi bize ‘şu kadarı alın’ deniyor. Biz zaten sen söylesen de söylemesen de almaya başladık. Şu ana kadar 10 milyar harcama yaptık. Bizim dünyamızda merhamet var, şefkat var. Bizim dünyamızda veren al elen elden hayırlıdır anlayışı var. Bizim dünyamızda ensar, muhacir anlayışı var. Ensar yaklaşımı var.

“BU MÜLTECİLERİN HEPSİ BEREKETİYLE GELİYOR”

Biz milyonlara kucak açmışız Avrupa ülkeleri 5 bini 10 bini konuşuyor. ‘Biz size şu kadar para vereceğiz alın’ diyorlar. Ya biz sizden bir lütuf beklemedik ki. Bu millet kendi yüreğinden gelen duygularla bu adımları attı. Bunların hepsi bereketiyle geliyor.

“SON SİLAH SUSUNCAYA SON TERÖRİST ORTADAN KALKINCAYA KADAR…”

Terörle mücadeleyi ülkemize ve milletimize yönelmiş son silah susturuluncaya kadar, son terörist ortadan kaldırılana kadar buna devam edeceğiz. Dün Fatih’te arabamı keserek vatandaşların bana söylediği şu: Sayın Cumhurbaşkanım ne olur ara vermeyin… Nasıl ara vereceğiz, bodrumda çaydanlıktan bomba imal edenlerin kahkahalarını gördük. Biz çözüm süreci dedik, onlar aldattılar. Her numarayı yaptılar.

“YA DEVLETE TESLİM OLACAK YA DA DELİKLERİNDE ETKİSİZLEŞTİRİLECEKLER”

Bunların hiçbir sözüne inanılmaz, artık geçti. Şimdi işi bitireceğiz, herşeyi bağlayacağız. Allah’ın izniyle refah ve huzur beldesi Güneydoğu’yu ortaya koyacağız. Silahlarıyla, roketleriyle, canlı bombalarıyla, bombalı araçlarıyla güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımızı hedef alan teröristlerin iki yolu var: Ya teslim olacaklar, ya da kıstırıldıkları deliklerde birer birer etkisiz hale getireleceklerdir.

“BU İŞ BİTENE KADAR DEVAM EDECEK ÜÇÜNCÜ BİR YOL KALMAMAMIŞTIR”

Ortada müzakere edilecek görüşülecek bir konu yok. Bu iş bitene kadar devam edecek. Türkiye’nin önünde artık bir üçüncü yol kalmamıştır. Her türlü riski göze alarak diğer alternatifleri hayata geçirmeye çalıştık olmadı.

“HER BİR GÜVENLİK GÖREVLİSİ BENİM ÖZ EVLADIMDIR”

Terör örgütü ve yandaşları bundan böyle ne bölge halkını ne de dünyayı kandıramayacak. Devletimiz de milletimiz de sonuna kadar güvenlik güçlerinin arkasındadır. Her bir güvenlik görevlisi benim öz kardeşimd öz evladım mesabesidir bunun böyle bilinmesi lazımdır. Operasyonlarda hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralanan güvenlik görevlilerine rabbimden şifa diliyorum.

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PAÇAVRASINI NASIL DALGALANDIRIRSIN?”

Kimse bu millete o paçavralarını bayrak diye dayatamaz. Brüksel’de terör örgütü olarak ilan ettiğin bir örgütün paçavralarını nasıl orada dalgalandırırsın, çadır kurmasına izinv erirsin. Terör örgütünün çadırına paavrasına izin verenler dostluktan söz etmesin.

http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/04/04/cumhurbaskani-erdogan-turk-kizilayi-genel-kurulunda-konustu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.