TUYAP Kitap Fuarından Herkese Merhaba …

1
2249


Tüyap Kitap Fuarı gezimle karşınızdayım. Tüyap her yıl nerdeyse bir milyon insana ev sahipliği yapan kitap cennetini İstanbullulara ve tüm Türkiye’ye sunan Türkiye’nin en büyük kongre merkezi. Hafta sonunu fırsat bilen İstanbullular gibi bende koşa koşa Kitap Fuarına gittim. Amaçlarımdan biri de Azerbaycan standını gezmek ve stantta Ferit Bey’den Hocalı Haber adına bilgi almak ve her okur gibi alacağım kitabı  imzalatmaktı.  İki gün idi ki; Tuğşad Ata Türkmen’in ‘Türklerde At’ kitabının  İmza Günün de düzenlenmesi hakkında haberler sosyal medyanı sallıyordu.  Azerbaycan Kültür Bakanlığının temsil ettiği Azerbaycan  standı  gayet ihtişamlı ve güzeldi. Her geçen ziyaretçinin kardeş ülkeyi ziyaret etmeden geçmediğini de söylemeden edemeyeceğim. Hatta  Azerbaycan bayrağının yanında fotoğraf çektirmek isteyen bir grupla da karşılaştım. Ziyaretçilerin büyük ilgi göstermesi beklenen stantlardan biri olması da beni ayrıca mutlu etti . Azerbaycan için ne kadar güzel ve önemli olduğunun ve Kültür Bakanlığının bu konuda ne kadar titiz olduğunun farkındayım . Ama çok çok üzülerek söylüyorum ki ne Ferit Bey ‘i ne de kitabın yazarını bulamadım. Röportaj yapmak istediğimi ısrarla söylememe rağmen benimle ilgilenmemeleri ve ikinci gidişimde Sevinç hanımın “Ben sizi görmedim” sözleri beni ziyadesiyle üzdü. Her şeye rağmen fotoğrafları çektim ve kardeş ülke bayrağı önünde bende fotoğraf çekindim . Stantta Azerbaycan kültürünün önemli kitapları kendi tarihlerini anlatan kitaplar bazı klasiklerin Azerbaycan Türkçesinde  basımları bulunmakta. Kültür Bakanlığının kitapları olduğu için almanız mümkün değil. Bu da bir sıkıntı ve izahı olmayan yasak.

Satışa sunulan kitap sayısı 10 u geçmiyor. Stantta Azerbaycan ile ilgili broşür bulmanız da mümkün.. Kitabımı imzalatamasam da Ferit Bey ile görüşemesem de siz yine de gidip görün ..Kardeşlik daim olsun…bus1az3az1

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.