24 NİSAN 2015 DÜŞMAN, YAŞANMAMIŞ UYDURMA BİR SOYKIRIM TÖRENLERİ DÜZENLERKEN, TÜRKLER, ÇANAKKALE’DE TÜM HAKİM GÜÇLERİ EZEREK, YAZDIKLARI DESTANI KUTLUYOR. HEM DE DENİZE DÖKÜP PERİŞAN ETTİĞİ DÜŞMANLARI İLE BİRLİKTE

0
1654

Bugün Güney Kafkasya, Orta Doğu ve Hazar havzası milletimizin yaşam ve etki alanlarındandır. Dünün ipek, baharat, kimyasal yolları bugün enerji yollarına dönüşmüş, baharatın yerini petrol ve gaz almıştır. Bu bölgede Dünya’nın  70 yıl ihtiyacını karşılayacak bir enerji  birikimi mevcuttur. Bugün bu alan içinde ve enerji hatları üzerinde Türkiye ve Azerbaycan yer almaktadır. Onun içindir ki bugün Dünyanın gözü bu bölgede ve bu iki kardeş ülke üzerindedir. Eski Osmanlı Türk İmparatorluğunun yerini, Büyük Ortadoğu Amerikan İmparatorluğu almıştır. Birinci Dünya savaşının emperyal ülkelerinin sömürü emelleri bitmiş değildir. Fikren ve ilmen gelişememiş Arap dünyası, hakim güçlerin oyuncağı haline getirilmiş, uydurma mezhep kavgaları ile tüketilmekte, zenginlikleri batılı şirketlere  doğru el değiştirmektedir.

Bölgede sömürü peşinde koşan güçler, 100 yıl evvel Türk’e karşı kullandıkları Ermeni’leri bugun de kullanmaktadır. Rus İngiliz ve Fransız’ların azdırdığı Ermeni’ler, Azerbaycan ve Anadolu Türk’ünü daime sırtından hançerlemiş, 1915 yılında Van ve civarında 180 000 insanımıza, 1918 yılında Yalnız Bakü’de bir günde 17 000 insanımıza soykırım uygulamış, Müslüman Türk ve Kürt iki milyon insanımızı yok etmiştir. İşledikleri cinayetlerin katliam ve soykırım hareketlerinin ve de Hocalı’nın kanı henüz kurumamışken, tüm dünyayı uydurma bir soykırım masalı ile üzerimize saldırtmaktadırlar. Düşmanlıkları bir türlü bitmemiştir. Bugün bile okullarında çocuklarına Türk düşmanlığı aşılamakta, ayyıldızlı bayrağımızı  yakmakta veya çocuklara çiğnetmektedirler. Diaspora veya Ermenisten Ermenisinin hayatta kalabilmelerinin, asimilasyondan kurtulmalarının tek yolu Türk düşmanlığıdır. Halbuki Türkiye’de Türk çocukları, kaçak işçi statüsündeki 80 000 kadar Ermeni dadı kucağında büyümektedir.

2015 yılı Ermeni yalan dolan yılıdır. Amerikan Senatosunu, Avrupa Parlamentosunu ve Papa’yı emellerine alet edebilmek için var güçleri ile propogandalarını sürdürmektedirler. Bu etkinliklerini İstanbul’un göbeğinde bile demokrasi adına çekinmeden uygulayabilmekte ve İstanbul’da bir gazeteci için yaptıkları anma gününü, şuursuzca sözde soykırım oyununa  çevirmektedirler. Amerika ve Avrupa’dan birçok hain, Türkiye’deki işbirlikçileri ile Sözde soykırım ve anma töreni, Ermeni propogandası ve ecdadımıza küfür  amaçlı  toplantılar düzenlemek üzere Türkiye’ye gelme hevesindedirler. Bunlar kesinlikle Türkiye’ye sokulmamalı, sınırdan geri çevrilmeli, milletimize hakaret edilmesine müsaade edilmemelidir.

2015 yılında Ermeniler, çok büyük paralarla yüzlerce kitap ve broşür bastırdılar. Sözde Ermeni müzeleri  kurdular, heykeller diktiler, Dünyanın pek çok ülkesinde parlamentoları zorladılar. Biz de elimizden geldiğince insanlarımızı ve tüm dünyayı uyarmaya çalıştık. ülkemizde sayısız etkinlikler düzenledik ve düzenlemeye devam etmekteyiz.  Başta İstanbul Başkonsolosu Sayın Hasan Zeynalov olmak üzere Azerbaycandan gelen bazı Milletvekillerimizle birlikte konferans, açık oturum ve toplantılar düzenledik. Bu yıl Dışişleri Bakanlığımız da Papa ve ülke liderleri üzerinde büyük etki sağladı.

24 nisan aynı zamanda Çanakkale kara  savaşlarının başladığı gündür. Emperyalist güçlerin belini kıran, yenilmez denilen orduları  perişan eden  Türk, Çanakkale’de tarihindeki en büyük destanlardan birini, bir cehennem savaşı destanını  kanla yazmıştır. Bu yıl bu destanın 100. Yılıdır. Düşman, yaşanmamış uydurma bir sözde felaketi kendilerine acındırmak için kullanarak törenler düzenlerken, Türkler, Çanakkale’de tüm hakim güçleri ezerek, yazdıkları destanı kutluyor. Hem de denize döküp perişan ettiği düşmanları ile birlikte. Onun içindir ki Çanakkale Destanı, dünyada eşi benzeri bulunmayan bir destandır.

Çanakkale törenlerine birçok devlet lideri katılacak. Rusya Meclis Başkanı Sayın Sergey Narişkin’in Çanakkale’ye, Ermenistan’daki uydurma törene ise Sayın Putin’in katılacağı belirtilmektedir.  Putin’den ricamız, bir Dünya lideri ve Rusya’da yaşayan 35 milyona yakın Müslüman ve Türk’ün de lideri olarak, Ermenistan’daki törene katılmamasıdır. Rusya’da yaşayan Türk’ler, Rusya için Ermeni’lerden önemlidir.  Sayın Putin 7. Dan iyi bir judocudur. Bu ricamızı,  ayrıca  8. Dan sahibi yüksek dereceli bir judo öğretmeni, spor adamı  olarak tekrarlıyorum. Judocular, her yönü ile giydikleri judo elbisesi gibi temiz, bembeyez ve pırıl pırıldır.  Sayın Putin, Ermeni yalanlarına aldırış etmeyip, saf ve temizlikten taviz vermemelidir.  Aynı dileğimizi Dünya Hristiyan aleminin lideri Papa’dan ve özellikle Türk Ermeni patriği ve Ermenistan Patriğinden de rica ediyoruz.

Batılıların haçlı zihniyeti ile Ermenistan’a verdikleri  desteğine karşın, üçyüz milyon Türk’ün ve bir milyar Müslümanın sessizliği ise düşündürücüdür. Ermeni’lerin bu büyük propaganda uğraşlarına karşın,  Türk tarihçileri, kültür adamları, siyasileri ve yazarları maalesef sessiz kalmaktadır. Bizim tüm çabalarımız ve dualarımız barıştan ve kardeşlikten yanadır. Ermeniler düşmanlıkları bırakıp, barış için çaba sarfetmelidir. Onların can suyu Türkiye ve Azerbaycan’dadır. Ayrıca unutmasınlar ki devlet kurdukları topraklar Azerbaycan/Türk topraklarıdır.

Bugün Türkiye ve Azerbaycan, birbirine her zamankinden daha yakın olmak zorundadır. fikir, bilim, . kültür, tarih, turizm, sanat, siyaset, spor ve iş adamları, daha sık bir araya gelmelidir.  Batının materyalist ve haçlı zihniyeti taşıyan projelerine ve bölge üzerindeki hain emellerine  karşı  daha aktif, manevra kaabiliyeti yüksek plan ve projeler üretilmelidir. Bir Çanakkale Savaşı, ve bu savaşta Azerbaycanlı 3000 şehit, Kafkas İslam Ordusu Harekatı, Mustafa Kemal Paşa, Neriman Nerimanov, Hocalı Soykırımı, Haydar Aliyev’in milletimiz için sözleri bizler için hep birer köprü olmuştur. Bu köprüleri daha çok kurmak gerekmektedir.

 

 

Önceki İçerikBiz de Ermeni Soykırımını Kabul Ediyoruz
Sonraki İçerikMilyonlarca Türk Vatandaşın Hakkı Gasp Ediliyor
Prof. Dr. İbrahim Öztek
1945 ORDU DOĞUMLUDUR. 1962 YILINDA KULELİ ASKERİ LİSESİNİ BİTİREREK, ASKERİ TIBBİYEYE GİRMİŞ VE 1970 ŞUBATINDA TABİP TEĞMEN OLARAK TSK’LERİNDEKİ GÖREVİNE ASKERİ TIBBİYENİN FİİLİ KADROSUNDA BAŞLAMIŞTIR. 10. PİYADE TÜMENİ BAŞTABİPLİĞİ, ANKARA GATA’DA İHTİSAS, ÇAMLICA ASKERİ HASTANESİNDE UZMANLIK VE İSTANBUL GATA’DA ÖĞRETİM ÜYESİ GÖREVLERİNDE BULUNMUŞTUR. 1985 YILINDA KURULAN GATA HAYDARPAŞA EĞİT.HAST. VE PATOLOJİ SERVİSİNİN KURUCU ÖĞRETİM ÜYELERİNDENDİR. 1992 YILINDA ZÜRİH VE CENEVRE ÜNİVERSİTELERİ İLE ZÜRİH KANTON HASTANESİNDE STAJ VE İNCELEME ÇALIŞMALARI YAPMIŞTIR. 1993 YILINDA AMERİKAN ANJİOLOJİ KOLEJİ BİLİMSEL KONSEY ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞTİR. GATA HAYDARPAŞA EĞİTİM HASTANESİ BAŞTABİP YARDIMCILIĞI VE PATOLOJİ DİREKTÖRLÜĞÜ GÖREVİNDEN 1996 YILINDA EMEKLİ OLMUŞTUR. 2004-2010 YILLARI ARASINDA KOŞUYOLU KALP ARAŞTIRMA VE YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİ ETİK KURUL ÜYELİĞİNDE BULUNMUŞTUR. BİR KISMI YURT DIŞINDA YAYINLANMIŞ 360 BİLİMSEL ÇALIŞMASI VARDIR. 4 AYRI TRANSPLANTASYON (ORGAN NAKLİ) KİTABINDA “KALP TRANSPLANTASYONU PATOLOJİSİ” KONULU BÖLÜMLER YAZMIŞTIR. 1995 AMERİKAN DERMATOLOJİ YILLIĞI KİTABINDA “DERİ KİSTLERİNDE KARSİNOMATÖZ DEĞİŞİKLİKLER” BÖLÜMÜNÜ YAZMIŞTIR. 14 SPORTİF KİTABI BULUNMAKTADIR. 1992 VE 1993 YILLARINDA ARKADAŞLARI İLE BİRLİKTE YAPMIŞ OLDUKLARI BİLİMSEL ARAŞTIRMALARDAN BİRİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİ, BİR DİĞERİ İSE DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ÖDÜLLERİ KAZANMIŞTIR. ÜLKEMİZDE SAYISIZ BİLİMSEL DERECELER VE ÖDÜLLER KAZANMIŞ OLUP, 10 ADET TÜBİTAK TEŞVİK ÖDÜLÜ SAHİBİDİR. DÜNYANIN EN BÜYÜK VAKA SAYISINA SAHİP BİRÇOK ÇALIŞMASI MEVCUT OLUP, BUNLARDAN BİRİ 4500 VAKA İLE AKCİĞER KANSERLERİDİR. TEMA EĞİTMENİDİR. MİLLİ JUDOCU OLUP, 20’YE YAKIN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU, BALKAN TEŞVİK ŞAMPİYONLUĞU, AVRUPA TURNUVALARINDA DERECELERİ BULUNMAKTADIR. JUDO’DA 8. DAN, KARATE, TEKVANDO, AİKİDO VE VUŞU’DA 6. DAN SAHİBİDİR. 15 YIL TÜRKİYE JUDO, KARATE KURAŞ, AİKİDO, VUŞU/KUNGFU FEDERASYONLARI BAŞKANLIĞI, BALKAN, KARADENİZ ÜLKELERİ, AVRUPA, AVRASYA VE DÜNYA FEDERASYON BAŞKANLIKLARI GÖREVİNDE BULUNMUŞTUR. BU FEDERASYONLARIN BİR KISMINI KENDİSİ KURMUŞTUR. SPORCULARI AVRUPA, DÜNYA VE OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUKLARI KAZANMIŞTIR. TMOK ÜYESİ, TÜRKİYE OLİMPİAN DERNEĞİ BAŞKANIDIR. ULUSLAR ARASI ABA GÜREŞİ GENEL KOORDİNATÖRÜDÜR. ANADOLU AYDINLAR OCAĞI BAŞKANI, TÜRKİYE AYDINLAR OCAĞI YÖNETİM KURULU ÜYESİDIR.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.